Wiadomości

Bezpiecznie w Beskidach na finiszu wakacji

Data publikacji 30.08.2021

Mundurowi ze Szczyrku wspólnie ze strażnikami leśnymi przeprowadzili działania „Bezpieczny las”. Miały one na celu ujawnianie sprawców najczęściej popełnianych wykroczeń polegających m.in.: na złamaniu zakazu wjazdu do lasu pojazdami mechanicznymi i szkodnictwu leśnemu. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo turystów na pieszych szlakach turystycznych.

Działania prowadzone były na terenie Beskidu Małego i Śląskiego. Policjanci patrolowali tereny leśne, okolice szlaków turystycznych i dróg technicznych. Ich celem było ujawnianie sprawców najczęściej popełnianych wykroczeń polegających m.in. na złamaniu zakazu wjazdu do lasu pojazdami mechanicznymi, rozjeżdżaniu ścieżek pieszych motocyklami crossowymi i quadami oraz szkodnictwu leśnemu. Współpraca policjantów i strażników leśnych jest odpowiedzią na zgłoszenia mieszkańców miejscowości turystycznych i samych turystów. To także ważny element programu „Dzielnicowy bliżej nas".

Policjanci i strażnicy leśni zwracali też uwagę m.in. na turystów z psami i sprawdzali, czy czworonogi są właściwie prowadzone i nie zagrażają innym turystom, oraz czy turyści nie zaśmiecają szlaków i miejsc odpoczynku.

  • Strażnicy Leśni i policjant na quadzie stoją na górskiej drodze.
  • Policyjny quad stoi obok kontrolowanego pojazdu na leśnej drodze.
  • Policyjny quad stoi obok kontrolowanego pojazdu na leśnej drodze.
Powrót na górę strony