Wiadomości

Zamknął złodziei w piwnicach

Data publikacji 30.08.2021

Dzięki błyskawicznej rekcji jednego z mieszkańców, sosnowieccy policjanci zatrzymali włamywaczy na gorącym uczynku. Zamknięci w kompleksie pomieszczeń piwnicznych sprawcy próbowali ukryć się w jednej z nich. Policyjny pies szybko jednak wskazał, w której.

Zgłoszenie o zdarzeniu policjanci dostali wczesnym rankiem. Jak wynikało z jego treści, mieszkaniec jednego z bloków przy ulicy Warneńczyka zorientował się, że w pomieszczeniach piwnic najprawdopodobniej właśnie działają włamywacze. By uniemożliwić im ucieczkę, zamknął sprawców na poziomie piwnic. Kiedy na miejsce dotarli policjanci okazało się, że faktycznie miało miejsce włamanie. Sprawcy jednak w międzyczasie ukryli się w którymś z pozostałych pomieszczeń. Sprowadzony na miejsce policyjny pies szybko i bezbłędnie wskazał, w którym. Obu mężczyzn zatrzymano. To mieszkańcy Sosnowca w wieku 33 i 43 lat. Odpowiedzą teraz za kradzież z włamaniem. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

Wyrazy uznania należą się czujnemu mężczyźnie, którego błyskawiczna reakcja pomogła policjantom schwytać sprawców na gorącym uczynku. 

 

Powrót na górę strony