Wiadomości

Wybuch butli z gazem w Częstochowie

Data publikacji 26.07.2021

Dzisiaj przed 16.00 w Częstochowie doszło do wybuchu butli z gazem, przewożonej samochodem dostawczym marki Citroën. Wstępne ustalenia wskazują, że citroënem podróżowały 2 osoby. Gdy zatrzymały swój pojazd przed jednym ze sklepów na ulicy Wrocławskiej, doszło do eksplozji. Siła wybuchu była tak ogromna, że obie osoby odniosły śmiertelne obrażenia.

Do zdarzenia doszło około 15.40. Według zgłoszenia, które wpłynęło do dyżurnego miasta, przy ulicy Wrocławskiej w Częstochowie doszło do wybuchu samochodu dostawczego marki Citroën.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że samochodem tym podróżowało 2 mężczyzn, prawdopodobnie pracowników jednej z częstochowskich firm. Citroënem przewozili butle z gazem (ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy straży pożarnej wynika, że mógł to być tlen i acetylen).

Gdy zaparkowali swój samochód pod sklepem, doszło do wybuchu. Zarówno mężczyzna siedzący za kierownicą, jak i pasażer zginęli na miejscu.

W związku z tym, że we wraku znajduje się jeszcze kilka innych butli z gazem, strażacy przeprowadzili ewakuację mieszkańców i osób przebywających w rejonie miejsca zdarzenia. W sumie ewakuowano 67 osób i wyznaczono strefę bezpieczeństwa w odległości 200 metrów od miejsca, gdzie doszło do wybuchu. Z uwagi na realne zagrożenie bezpieczeństwa, akcja ratownicza potrwa do jutra.

Dopiero po zakończeniu działań prowadzonych na miejscu przez straż pożarną, dochodzeniowcy wraz z technikami kryminalistyki, pod nadzorem prokuratora, będą mogli rozpocząć oględziny miejsca zdarzenia. Wszczęte w sprawie śledztwo będzie miało na celu wyjaśnienie, jaki był charakter tego zdarzenia i w jakich okolicznościach do niego doszło.

  • dwóch policjantów w kamizelkach odblaskowych stoi tyłem do fotografującego. W tle radiowozy i wozy strażackie
  • tył samochodu podczas akcji gaszenia - strumień wody skierowany na tył pojazdu
  • samochód po wybuchu - widok od przodu, w tle wóz strażacki
Powrót na górę strony