Wiadomości

Napadli na nastolatków, mieli pistolety

Data publikacji 02.07.2021

30 czerwca późnym wieczorem przy ul. Sobótki w Gliwicach doszło do rozboju na dwóch nastolatkach. Do chłopców podeszli dwaj zamaskowani mężczyźni i grożąc pistoletami, zażądali wydania cennych przedmiotów oraz pieniędzy. Przerażeni sytuacją chłopcy oddali swoje telefony komórkowe i gotówkę. Policję powiadomiono dopiero po godzinie od zdarzenia. Mimo skąpych informacji, po kilku godzinach policjanci z komisariatów trzeciego oraz drugiego wytypowali, namierzyli oraz zatrzymali jednego ze sprawców.

Już po kilku godzinach śledczy z wydziału kryminalnego III komisariatu w Gliwicach, współdziałający z funkcjonariuszami z II komisariatu, na podstawie własnej intensywnej pracy operacyjnej zatrzymali 23-latka. Jest on podejrzany o to, że działając wspólnie i w porozumieniu z drugim sprawcą, napadł, zagroził pistoletem i okradł dwóch 14-letnich chłopców. W czasie rozboju zamaskowani sprawcy (twarze zasłonięte „kominami”) skradli pokrzywdzonym dwa telefony komórkowe i 50 złotych.

Policjanci przeprowadzili przeszukania i odzyskali skradzione mienie, zabezpieczyli też dwa pistolety, jak się okazało - na gumowe kulki, dodajmy, że mogące doskonale imitować broń palną.

Rozbój to przestępstwo zagrożone 12-letnim pobytem w więzieniu. Zatrzymany podejrzany mężczyzna jest osobą karaną już za przestępstwa przeciwko mieniu i tym samym, jako działający w ramach recydywy, może mieć pewność, że wymiar kary zostanie z urzędu podniesiony.

Rozbój to rodzaj przestępstwa, w którym używana jest przemoc wobec człowieka. Wymiar sprawiedliwości nie jest łaskawy dla tego rodzaju przestępców. Przestrzegamy naśladowców. Wykrywalność takich czynów w naszym rejonie przekracza 83 procent.

  • Dwa pistolety i dwa telefony typu smartfon.
  • Policjant pilnuje płaczącego rozbojarza. Stoją przy schodach.
  • Wykres obrazujący tendencje wykrywacze w obszarze rozbojów - w 2020 r 83,3 %
Powrót na górę strony