Wiadomości

Nocny pościg za złodziejami infrastruktury kolejowej

Data publikacji 29.06.2021

Po trwającym kilkanaście minut pościgu, w ręce policjantów wpadł 22-letni mężczyzna, podejrzany o kradzież elementów infrastruktury kolejowej. Kradzież i rozpoczęcie pościgu miało miejsce w Rudzie Śląskiej-Kochłowicach, a zakończenie w Katowicach na ulicy Grundmanna. Policjanci z Rudy Śląskiej do zatrzymania uciekającego samochodu użyli broni służbowej, oddając strzały w tylną oponę.

W trakcie nocnego patrolu ulicy Tunkla w Rudzie Śląskiej — Kochłowicach, policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego komisariatu III zauważyli nadmiernie załadowany samochód, który jak podejrzewali, mógł przewozić przedmioty pochodzące z kradzieży. Mundurowi włączyli sygnały uprzywilejowania, dając tym samym kierującemu wyraźny sygnał do zatrzymania. Wtedy kierowca gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Pomimo sygnałów wydawanych przez umundurowanych stróżów prawa jadących oznakowanym radiowozem, kierujący za wszelką cenę usiłował uniknąć kontroli drogowej. Pościg trwał ulicami Świętochłowic, Chorzowa i Katowic, gdzie na jednej z ulic prowadzących do centrum, kierowca renaulta jechał „pod prąd”, powodując zagrożenie.

Policjanci postanowili nie dopuścić do dalszej jego ucieczki w kierunku centrum Katowic i zrównując się z renaultem, strzelając z broni służbowej w tylne koło, przebili jego oponę. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na pobocze, kontynuując ucieczkę wraz z pasażerem pieszo. Do pościgu włączyły się kolejne patrole z Chorzowa, Katowic i katowickiego oddziału prewencji.  Mundurowi z tej ostatniej jednostki zatrzymali uciekającego 22-letniego pasażera. Poszukiwania 19-letniego kierowcy trwały kilka godzin. Został on zarzymany w Bytomiu. Porzucony samochód był pełen metalowych elementów infrastruktury kolejowej skradzionych z remontowanego torowiska w Rudzie Śląskiej. Śledczy z kochłowickiego komisariatu ustalają teraz wartość skradzionych i przygotowanych do kradzieży elementów.

miejsce zatrzymania uciekającego kierowcy - 3 radiowozy i renault

Powrót na górę strony