Charytatywnie zagrali dla Gosi
Katowiccy policjanci zagrali w Turnieju Piłki Nożnej podczas Charytatywnego Pikniku Rodzinnego zorganizowanego dla niepełnosprawnej 20-letniej Gosi. W trakcie trwania imprezy policyjni profilaktycy rozmawiali o bezpieczeństwie dzieci i młodzieży podczas zbliżających się wakacji. Zebrane w trakcie pikniku środki zostaną przekazane na rehabilitację Gosi, która doświadczając depresji próbował odebrać sobie życie. Na szczęście, jej mama, która jest ratownikiem medycznym, zdążyła z pomocą na czas.
To był niesamowity dzień pełen emocji i sportowej rywalizacji. W sobotni przedpołudnie w Parku Bolina w Katowicach odbył się Charytatywny Piknik Rodzinny, w trakcie którego rozegrano Turniej Piłki Nożnej. Piknik, który został zorganizowany przez kluby hokejowe z Katowic: Kojotki Naprzód Janów, KS Katowice Naprzód Janów i Hokejowe Przedszkole Murcki im. Piotra Konarzewskiego we współpracy z MOSiR Katowice, w całości poświęcony był zbiórce funduszy na rehabilitację 20-letniej Gosi. Gosia to młoda dziewczyna, która w walce z depresją usiłowała popełnić samobójstwo. Na szczęście jej mama, która na co dzień jest ratownikiem medycznym, zdążyła z pomocą na czas i uratował córkę. Więcej o historii Gosi możecie przeczytać na blogu osobistym „Nie stawiaj kropki” i wesprzeć zbiórkę zorganizowaną na rehabilitację dziewczyny.
Katowiccy policjanci w swojej służbie praktycznie codziennie spotykają się z osobami, które nie potrafią poradzić sobie z otaczającymi ich problemami czy też chorobą, co niejednokrotnie prowadzi do podjęcia decyzji o odebraniu sobie życia. Wielokrotnie na łamach strony internetowej Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pisaliśmy o tym, jak policjanci zdążyli z pomocą na czas. Są to bardzo trudne interwencje, w których każdy ułamek sekundy jest ważny.
Dlatego też, kiedy Organizatorzy zwrócili się do katowickich policjantów o udział w Charytatywnym Pikniku Rodzinnym i zagraniu Turnieju Piłki Nożnej, mundurowi natychmiast wyrazili chęć udziału w tak ważnej sprawie. Piłkarska reprezentacja KMP Katowice składała się z policjantów pracujących nie tylko w katowickiej komendzie, ale również z mundurowych pracujących na co dzień w komisariatach. Wsparcia drużyny katowickiej Policji w tym szczytnym celu udzielił Zarząd Terenowy NSZZP w Katowicach i Zarząd Wojewódzki NSZZP w Katowicach. W turnieju, który policjanci Komendy Miejskiej Policji w Katowicach wygrali, na boisku zmierzyli się z drużynami: Salus, MHL Naprzód Janów, Ojcowie Naprzodu i katowickiej straży pożarnej.
Jak ważna jest pomoc osobie będącej w depresji doskonale rozumieją policyjni profilaktycy, którzy wspólnie z grupą wychowanków z placówki opiekuńczo - wychowawczej nr 11 i 12 (z byłego Domu Dziecka "Zakątek" w Katowicach) byli również obecni na Charytatywnym Pikniku Rodzinnym. Policyjni profilaktycy rozmawiali z uczestnikami pikniku o tym jak na co dzień, a także podczas okresu wakacyjnego, radzić sobie z sytuacjami kryzysowymi. Policjanci podkreślali, jak ważna jest w takiej sytuacji rozmowa z drugą osobą np. rodzicem, przyjacielem, pedagogiem lub psychologiem szkolnym czy policjantem w sytuacji, kiedy mamy problem i nie wiemy jak go rozwiązać. Policjanci informowali również, że w sytuacji kryzysowej można również skorzystać z profesjonalnej pomocy dzwoniąc na telefon zaufania.
Potrzebujesz pomocy, a może pomocy potrzebuje ktoś z Twoich najbliższych? Zadzwoń:
- Policja – 112
- Anonimowa policyjna linia specjalna Zatrzymać Przemoc – 800 120 148
- Całodobowy Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży – 116 111
- Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli – 800 080 222
- Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” – 800 120 002
To tylko część numerów telefonów, pod które dzwoniąc otrzymasz pomoc. Pamiętaj, nie jesteś sam i nie ma sytuacji bez wyjścia. Razem możemy więcej.