Wiadomości

Jesteśmy dumni z naszego taty policjanta!

Data publikacji 23.06.2021

Starszy aspirant Robert Bobryk, dzielnicowy z jastrzębskiej komendy gościł w jednym z miejscowych przedszkoli. Policjant na spotkanie z dziećmi przybył wraz z innymi mundurowymi. Nie lada niespodziankę sprawił tymi odwiedzinami swoim dzieciom...

O trudach codziennej służby przedszkolakom opowiadali jastrzębscy dzielnicowi oraz profilaktyk. Na zaproszenie dzieci mundurowi przyjechali dwoma radiowozami w pełnym umundurowaniu i ze służbowym wyposażeniem.
Każde z dzieci mogło zasiąść za kierownicą policyjnego samochodu, przymierzyć policyjną czapkę i z bliska przyjrzeć się innym przedmiotom zabieranym na co dzień do służby. Oprócz prezentacji policyjnych akcesoriów dzieci mogły przypomnieć sobie jakie niebezpieczeństwa na nie czyhają i jak należy reagować w sytuacji, gdy obca osoba próbuje nawiązać z nami kontakt. Przedszkolaki dowiedziały się także jak zachować się, gdy na ich drodze stanie groźne zwierzę i jaką postawę przyjąć, gdy zaatakuje. Najbardziej jednak wizytą poruszona była dwójka dzieci, które w mundurowych zauważyły swojego tatusia. Były bardzo dumne, że ich tata nosi policyjny mundur.

  • Zdjęcie przedstawiające policjanta z dziećmi.
  • Zdjęcie przedstawiające policjanta z dziećmi.
  • Zdjęcie przedstawiające policjanta obecnych w przedszkolu.
  • Zdjęcie przedstawiające dzieci przy radiowozie.
  • Zdjęcie przedstawiające dzieci przy radiowozie.
  • Zdjęcie przedstawiające dzieci przy radiowozie.
Powrót na górę strony