Kierowco! Patrz na znaki! - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Kierowco! Patrz na znaki!

Data publikacji 10.06.2021

Zawierciańscy policjanci apelują do kierowców, aby stosowali się do znaków drogowych. Niejednokrotnie brak ostrożności i jazda niezgodna z oznakowaniem prowadzi do tragedii. Wczoraj i dziś w Zawierciu doszło do zdarzeń drogowych. Wstępnie ustalono, że ich przyczyną było niezastosowanie się do znaku B-20 STOP.

Policjanci z zawierciańskiej drogówki apelują do kierowców o stosowanie się do znaków drogowych i ostrożność, a w miejscach szczególnie niebezpiecznych, takich jak skrzyżowania, o zmniejszenie prędkości i zwiększenie uwagi!

Dziś po godzinie 8:00 w rejonie ulic Glinianej, Przyjaźni i Armii Krajowej w Zawierciu doszło do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący fordem 76-latek nie zastosował się do znaku STOP i nie ustąpił pierwszeństwa volkswagenowi. W wyniku zderzenia prawidłowo jadący pojazd uderzył w jadącego z naprzeciwka opla. 54-letni kierowca volkswagena i 62-letnia kierująca oplem, a także kierowca forda byli trzeźwi i zarówno oni, jak i pasażerka forda trafili do szpitala. Ruch w tym miejscu był wstrzymany.

Wczoraj około godziny 16:00 w rejonie skrzyżowania ulic gen. Władysława Andersa i Michała Wiśniowieckiego również doszło do zdarzenia drogowego. Wstępne ustalenia wskazują, że i w tym przypadku przyczyną było niezastosowanie się do znaku STOP. Kierująca fiatem 31-latka nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu volkswagenowi, przez co doszło do zderzenia, a następnie volkswagen wjechał w ogrodzenie pobliskiej posesji. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierujących. Obie kobiety były trzeźwe. Do szpitala trafiła 49-latka kierująca volkswagenem. Kierująca drugim pojazdem wraz z dwiema pasażerkami, nie odniosły obrażeń.

Teraz policjanci będą wyjaśniać szczegółowe okoliczności obu zdarzeń.

  • Na zdjęciu widoczne skrzyżowanie, na którym doszło do zdarzenia drogowego. Po prawej stronie widoczny umundurowany policjant i wóz strażacki. Po lewej stronie radiowóz i drugi wóz strażacki. W tle widoczne osoby.
  • Na zdjęciu widoczne trzy zniszczone pojazdy. Za nimi częściowo widoczny policjant oraz wóz strażacki.
  • Na zdjęciu widoczny zniszczony w zdarzeniu drogowym samochód osobowy. W tle stojący ludzie i najdjeżdzające pojazdy.
  • Na zdjęciu widoczne skrzyżowanie, na którym doszło do zdarzenia drogowego. Widoczne wozy strażackie i strażacy oraz uszkodzone pojazdy. Po lewej stronie widoczna laweta i stojące osoby.
  • Na zdjęciu widoczne trzy samochody, które się zderzyły. Widoczny również wóz strażacki i strażacy.
  • Na zdjęciu widoczne dwa zniszczone pojazdy i policjant wykonujący czynności na miejscu zdarzenia. W tle widoczna kobieta.
  • Na zdjęciu widoczne trzy pojazdy, które brały udział w zdarzeniu drogowym. W tle widoczny wóz strażacki.
  • Na zdjęciu widoczny samochód osobowy z rozbitym przodem stojący przy uszkodzonym płocie. W tle po prawej stronie widoczny wóz strażacki, a po lewej radiowóz. Widoczne też ustawione na jezdni pachołki.
  • Na zdjęciu widoczne dwa samochody, które brały udział w zdarzeniu drogowym. Jeden wjechał w płot, drui stoi na krawężniku i na jezdni. W tle widoczny wóz strażacki i strażacy.