Nielegalny tytoń, papierosy i alkohol w rękach policjantów - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Nielegalny tytoń, papierosy i alkohol w rękach policjantów

Data publikacji 10.06.2021

Częstochowska policja przejęła nielegalny tytoń, papierosy i alkohol przechowywany przez 43-latka na terenie jego posesji w powiecie radomszczańskim. Przez ich wprowadzeniu na rynek Skarb Państwa poniósłby stratę w wysokości ponad 82 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu wysoka grzywna, a nawet 3 lata pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z Częstochowy zatrzymali w ubiegły piątek 43-latka, który przechowywał nielegalne wyroby tytoniowe. W jego domu i pomieszczeniach gospodarczych śledczy odnaleźli 20 kilogramów tytoniu i ponad 50 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów. Oprócz tytoniu policjanci znaleźli również alkohol bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Mieszkaniec powiatu radomszczańskiego usłyszał już zarzuty za paserstwo akcyzowe. Ze wstępnych wyliczeń wynika, że wartość uszczuplenia należności z tytułu niezapłaconej akcyzy mogła wynieść ponad 65 tysięcy złotych, a z podatku VAT prawie 17 tysięcy złotych.

Za przestępstwo skarbowe mężczyźnie grozi wysoka grzywna albo kara pozbawienia wolności do lat 3, lub obie te kary łącznie. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

 

  • papierosy ułożone w pudełku
  • paczki nielegalnych papierosów w worku
  • nielegalny tytoń w workach