Weekend majowy 2021 już za nami - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Weekend majowy 2021 już za nami

Data publikacji 04.05.2021

Majówka za nami. Jak co roku policjanci drogówki czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich użytkowników dróg. Każdego dnia kilkuset mundurowych pełniło służbę na śląskich drogach. Od piątku do poniedziałku w naszym województwie doszło do 15 wypadków drogowych, w których 15 osób zostało rannych. Na szczęście obyło się bez ofiar śmiertelnych. Mundurowi zatrzymali 107 pijanych kierowców.

Tegoroczna majówki trwała do poniedziałku. Śląska drogówka tradycyjnie dbała o bezpieczeństwo kierujących i ich pasażerów, a także pieszych. Każdego dnia kilkuset policjantów pełniło służbę na śląskich drogach. Na szczęście od piątku do poniedziałku nie doszło do żadnego wypadku śmiertelnego. To zdecydowanie pozytywna informacja – w minionym roku podczas majówki 1 osoba zginęła na drodze.

Ogólnie w 12 wypadkach, do których doszło w tym roku, 15 osób zostało rannych. Niestety kapryśna aura, mokre jezdnie i bagatelizowanie konieczności dostosowania prędkości do trudnych warunków drogowych spowodowały, że odnotowaliśmy bardzo dużo kolizji. Policjanci obsłużyli aż 520 takich zdarzeń. Oznacza to, że statystycznie na śląskich drogach w miniony weekend niemalże co 10 minut dochodziło do zdarzenia. A trzeba pamiętać, że nocą ruch prawie zamiera.

Apele o niełączenie alkoholu z prowadzeniem samochodu (ani żadnego innego pojazdu) również nie docierają do wszystkich. Szkoda, bo nietrzeźwi za kierownicą, ze względu na pogorszony refleks czy gorszą koncentrację, to realne zagrożenie na jezdni. Podczas tegorocznej majówki policjanci uniemożliwili dalszą jazdę aż 107 pijanym kierującym.

Oprócz pilnowania porządku na drogach śląscy policjanci zabezpieczali również ważne imprezy, które odbyły się w naszym regionie. Na Stadionie Śląskim rozegrano Mistrzostwa Świata Sztafet Lekkoatletycznych, odbyły się obchody 100-lecia III Powstania Śląskiego, a w Parku Śląskim szczepili się chętni. Zapewnienie bezpieczeństwa oraz logistyki przy okazji tego typu wydarzeń to także stały punkt w harmonogramie policyjnej służby.

  • zdjęcie kolorowe: policjant katowickiej drogówki kontrolujacy prędkość
  • zdjęcie kolorowe: policjant katowickiej drogówki dający sygnał ręką kierującemu do zatrzymania pojazdu osobowego"
  • zdjęcie kolorowe: policjant katowickiej drogówki dający sygnał ręką kierującemu do zatrzymania pojazdu osobowego"