Włamywali się do altanek, teraz odpowiedzą przed sądem - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Włamywali się do altanek, teraz odpowiedzą przed sądem

Data publikacji 04.05.2021

Rybniccy kryminalni zatrzymali 17-latka i jego 14-letniego wspólnika, którzy na przestrzeni ostatnich miesięcy włamywali się do altanek działkowych na terenie miasta. Łupem rabusiów padły elektronarzędzia, radioodtwarzacze i inne przedmioty. Nieletni podpalili także jedną z altanek, powodując straty w wysokości 50 tysięcy złotych. Starszy z podejrzanych usłyszał już zarzuty, a o losie młodszego zdecyduje sąd rodzinny. Sprawa jest rozwojowa. Śledczy apelują o zgłaszanie się osób pokrzywdzonych do rybnickiej komendy.

Rybniccy kryminalni zatrzymali dwóch włamywaczy odpowiedzialnych za włamania do altanek na ogródkach działkowych przy ulicy Rudzkiej, Podmiejskiej i Rybackiej w Rybniku. Łupem 17-latka i jego 14-letniego wspólnika padły elektronarzędzia, radioodtwarzacze i inne przedmioty. Ponadto 2 kwietnia młodzi rybniczaninie podpalili altankę przy ulicy Rybackiej, powodując straty w wysokości 50 tysięcy złotych. Starszy z zatrzymanych usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Natomiast o losie młodszego zadecyduje sąd rodzinny. Sprawa jest rozwojowa.

Apelujemy do działkowiczów z ulic: Rudzkiej, Podmiejskiej, Rybackiej oraz Nad Zalewem, którzy stwierdzili zniszczenia lub kradzieże z włamaniami na swoich działkach i dotychczas tego nie zgłosili, o kontakt z policjantami z rybnickiej komendy.