Policjanci przejęli nielegalne automaty do gier - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Policjanci przejęli nielegalne automaty do gier

Data publikacji 30.04.2021

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą mikołowskiej komendy po raz kolejny odkryli nielegalne automaty do gier. W tym samym miejscowym salonie gier właściciel, w miejscu uprzednio przejętych automatów, wstawił nowe. Za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną, grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Policjanci po raz kolejny weszli do salonu gier w centrum Mikołowa przy ulicy Pszczyńskiej i ponownie odkryli nielegalnie prowadzony biznes. Podczas porannej akcji śledczy zabezpieczyli 3 automaty oraz 500 złotych gotówki przeznaczonej na wypłaty w wygranych.

Urządzenia, wraz z całą dokumentacją, trafią do funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej w Bielsku-Białej. Tam też zostanie wykonany eksperyment procesowy, który wykaże, czy gry zainstalowane na tych urządzeniach mają charakter losowy, co stanowi naruszenie obowiązujących przepisów.

Zgodnie z ustawą hazardową, automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja. Za posiadanie nielegalnego sprzętu, umożliwiającego prowadzenie przestępczego procederu w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych, grożą surowe kary w wysokości 100 tysięcy złotych od jednego automatu.

Z odpowiedzialnością karną muszą liczyć się zarówno właściciele automatów, jak i właściciele lokali, w których odbywają się nielegalne gry. Oprócz wysokiej grzywny, za organizowanie gier hazardowych można trafić do więzienia nawet na 3 lata.

foto: KPP Mikołów ( Wydział dw. z PG)