Wiadomości

Szukamy sprawcy wypadku

Data publikacji 27.04.2021

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach poszukują osób, które były świadkami wypadku drogowego, do jakiego doszło 2 czerwca 2020 r. około 16.55 na ulicy Gliwickiej w Czekanowie. Kierowca samochodu dostawczego potrącił 66- latka, który po kilku miesiącach zmarł. Za zgodą prokuratury publikujemy nagranie ze zdarzenia.

Na nagraniu można zauważyć, jak kierowca białego samochodu dostawczego, jadąc drogą krajową numer 78 z Szałszy w kierunku Tarnowskich Gór, potrącił rowerzystę, który wpadł do rowu. Kierowca busa zatrzymał się, pobiegł na miejsce zdarzenia, z którego prawdopodobnie zabrał urwane lusterko od samochodu i odjechał, nie udzielając pomocy poszkodowanemu mieszkańcowi Świętoszowic. W październiku 2020 roku, po pobytach w szpitalach, 66-latek zmarł na skutek odniesionych obrażeń.

Policjanci proszą o pomoc w odnalezieniu sprawcy tego zdarzenia. Prosimy o kontakt osoby, które widziały to zdarzenie, dysponują zapisem z kamery samochodowej lub mają informacje mogące przyczynić się do ustalenia sprawcy zdarzenia i identyfikacji pojazdu.

Na zdjęciu widać drogę, na której znajduje się zaparkowany biały bus. Nieopodal biegnie jego kierowca. Samochód oraz sylwetka mężczyzny, dla wyróżnienia zostały otoczone czerwonym kołem.

Z policjantami prowadzącymi sprawę można skontaktować się osobiście lub telefonicznie. Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach mieści się przy ul. Bytomskiej 6, Wydział Kryminalny, pokój 304, tel. 47 85 34 382. Telefon do dyżurnego jednostki 47 85 34 255 czynny całą dobę.

  • Na zdjęciu widać drogę, po której jedzie biały bus. Dla wyróżnienia auto zostało otoczone czerwonym kołem.
  • Na zdjęciu widać drogę, po której jedzie rowerzysta oraz biały bus. Wskazują ich czerwone strzałki.
  • Na zdjęciu widać drogę, po której biegnie kierowca białego busa. Sylwetka mężczyzny dla wyróżnienia została otoczona czerwonym kołem.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 43.51 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja do filmu

Pobierz plik Audiodeskrypcja do filmu (format mp3 - rozmiar 467.38 KB)

Powrót na górę strony