Wiadomości

Dziennik Zachodni o tarnogórskich przewodnikach psów służbowych

Data publikacji 08.04.2021

Na łamach Dziennika Zachodniego ukazał się artykuł o tarnogórskich przewodnikach psów służbowych. W materiale można dowiedzieć się, jak wygląda ich codzienna służba oraz opieka nad czworonogami. Podczas wywiadu mundurowi zaprezentowali umiejętności swoich podopiecznych. Zachęcamy Państwa do przeczytania artykułu.

Obecnie w tarnogórskiej komendzie służy dwóch przewodników psów służbowych. Jest nim aspirant sztabowy Łukasz Gryc, którego pies Neta specjalizuje się w wyszukiwaniu narkotyków oraz starszy sierżant Kamil Kubica. Jego owczarek Otok specjalizuje się w tropieniu oraz odnajdywaniu osób zaginionych.

Policyjne psy służbowe są nieocenionym przyjacielem człowieka, ale i znakomitą pomocą w służbie. Praca policyjnego przewodnika psa służbowego jest bardzo ciekawa, dlatego tarnogórscy policjanci opowiedzieli o niej dziennikarzowi Dziennika Zachodniego. Podczas wywiadu przewodnicy przybliżyli, jak wygląda ich codzienna służba oraz opieka nad czworonogami. Policjanci zaprezentowali również umiejętności swoich podopiecznych. Psy służbowe musiały między innymi wykazać się posłuszeństwem oraz zdolnością obrony przewodnika. Artykuł o tarnogórskich przewodnikach można znaleźć na łamach gazety. Zachęcamy Państwa do jego przeczytania.

Policjanci, którzy decydują się na pracę ze zwierzętami, nie mogą się ich bać, muszą być stanowczy, aby psy ich słuchały, a przede wszystkim powinni mieć odpowiednie podejście do zwierząt. Więcej na temat przewodników psów służbowych oraz służby psa policyjnego można znaleźć w materiale filmowym przygotowanym przez Policję wspólnie z kanałem HISTORY.

  • Na zdjęciu widać policjanta przewodnika oraz psa służbowego. Pies podaje łapę policjantowi.
  • Na zdjęciu widać psa służbowego. Pies ma obrożę z napisem POLICJA.
  • Na zdjęciu widać policjanta przewodnika oraz psa służbowego. Pies ma w pysku piłkę, którą próbuje odebrać policjant.
  • Na zdjęciu widać dwóch policjantów oraz fotografa. Jeden z policjantów trzyma psa na smyczy, a ten atakuje drugiego policjanta. W tle zdjęcia widać policyjne radiowozy.
  • Na zdjęciu widać dwóch policjantów. Jeden z nich trzyma na smyczy psa, a ten atakuje drugiego policjanta.
  • Na zdjęciu widać policjanta, który trzyma trzyma psa na smyczy. W tle zdjęcia widać policyjne radiowozy.
Powrót na górę strony