Z cofniętymi uprawnieniami znów złamał przepisy drogowe - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Z cofniętymi uprawnieniami znów złamał przepisy drogowe

Data publikacji 06.04.2021

Policjanci działający w ramach specjalnej grupy SPEED udaremnili dalszą jazdę 47-letniemu kierowcy mercedesa, który na drodze wojewódzkiej nr 908 przejechał przez „linię podwójną ciągłą”. Ponadto okazało się, że decyzją administracyjną cofnięto mu uprawnienia do kierowania pojazdami. Teraz grozi mu do 2 lat więzienia.

Policjanci z grupy SPEED, aby przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drodze, a tym samym zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego mają za zadanie między innymi dyscyplinowanie kierujących, którzy dopuszczają się agresywnych zachowań oraz szczególnie niebezpiecznych wykroczeń między innymi takich, jak: przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, czy też nieprawidłowe wyprzedzanie.

Kolejny raz policjanci z grupy SPEED udaremnili dalszą jazdę kierowcy niestosującemu się do przepisów ruchu drogowego. W niedzielę na drodze wojewódzkiej nr 908 w Miasteczku Śląskim mundurowi zauważyli mercedesa, którego kierowca przejechał przez „linię podwójną ciągłą” rozdzielającą pasy ruchu o przeciwnych kierunkach.

Po zatrzymaniu do kontroli drogowej i sprawdzeniu danych kierowcy w policyjnych systemach okazało się także, że 47-letni mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Decyzję o cofnięciu uprawnień wydał Starosta Powiatowy w Cieszynie.

Dla mieszkańca Czech, kontrola drogowa zakończyła się 200-złotowym mandatem i 5 punktami karnymi, a dodatkowo odpowie za niestosowanie się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień, za co grozi do 2 lat więzienia.