Tragiczny wypadek na drodze krajowej 42 - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Tragiczny wypadek na drodze krajowej 42

Data publikacji 06.04.2021

Kłobuccy kryminalni wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj na drodze krajowej numer 42. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że kierujący bmw na prostym odcinku drogi potrącił pieszego, który szedł środkiem jezdni. Niestety, na skutek odniesionych obrażeń 38-latek zmarł.

Do zdarzenia doszło wczoraj około 20.20 na drodze krajowej nr 42 w Kleśniskach. Jak wstępnie ustalili policjanci z kłobuckiej drogówki, kierowca bmw, jadąc poza obszarem zabudowanym w kierunku Jaworzna, na prostym odcinku drogi w kompleksie leśnym, potrącił idącego w tym samym kierunku środkiem drogi pieszego. Mężczyzna nie miał odblasków, a widoczność znacznie ograniczały silne opady deszczu i śniegu.

Niestety, na skutek odniesionych obrażeń, 38-letni mieszkaniec powiatu kłobuckiego zmarł. Bmw kierował 27-letni mieszkaniec powiatu pajęczańskiego, który został ranny i trafił do szpitala.  W chwili zdarzenia był trzeźwy.

Na miejscu wypadku pracowali policjanci z kłobuckiej drogówki wraz z technikiem kryminalistyki. Dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia będą wyjaśnione w toczącym się postępowaniu, podczas którego kryminalni skorzystają z opinii biegłych z zakresu między innymi stanu technicznego pojazdów oraz rekonstrukcji wypadków drogowych.

Wszystkie osoby będące świadkami tego wypadku proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kłobucku pod nr telefonu (47) 8582200 lub z najbliższą jednostką Policji pod nr alarmowymi 997, 112.

  • zabezpieczenie wypadku plandeką przez strażaków
  • zaśnieżony samochód osobowy na poboczu drogi
  • policjant ruchu drogowego na miejscu wypadku
  • rozbita przednia szyba w samochodzie
  • samochód stojący na poboczu, w tle strażacy i policjanci
  • rozbita przednia szyba samochodu