Wiadomości

Młodzi Panowie Policjanci dla bezpieczeństwa pieszych

Data publikacji 09.03.2021

Z okazji Dnia Kobiet na bielskich ulicach pojawili się nietypowi policjanci. W trosce o bezpieczeństwo pieszych, mundurowym z katowickiej i bielskiej drogówki towarzyszyli przedstawiciele Kabaretu Młodych Panów. Policjanci podczas wspólnego patrolu, zwracali szczególną uwagę na wykroczenia pieszych.

Niecodzienni "policjanci" zawitali z okazji Dnia Kobiet do Bielska-Białej. „Młodzi Panowie Policjanci” z Kabaretu Młodych Panów towarzyszyli na drogach mundurowym z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. Niecodzienne patrole pojawiły się głównie w miejscach, w których piesi bardzo często skracają sobie drogę przechodząc przez jednię poza pobliskimi przejściami dla pieszych. Wczoraj piesi, którzy zdecydowali się na taki krok, musieli liczyć się policyjną kontrolą. Z uwagi, iż były to patrole nietypowe, a osoby, które popełniły wykroczenie okazały skruchę, wszystkie kontrole skończyły się na zwróceniu uwagi. Jeśli naruszenia przepisów dopuściła się kobieta, poza życzeniami z okazji przypadającego Dnia Kobiet, od Młodych Panów Policjantów otrzymała tulipana oraz opaskę odblaskową.

Niestety, tylko w ubiegłym roku na śląskich drogach 31 kobiet straciło życie będąc pieszymi uczestnikami ruchu drogowego.

  • Slajd z prezentacji multimedialnej, a na niej, w górnej części logo Policji oraz napis Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, pod spodem napis Odprawa do działań "Młodzi Panowie Policjanci dla bezpieczeństwa pieszych" oraz zdjęcie członków kabaretu, logo ruchu drogowego. Na dole widnieje napis z miejscowością oraz datą.
  • Zdjęcie z odprawy służbowej. Na pierwszym planie ekran monitora, w tle siedzący na krzesłach policjanci oraz kabareciarze i osoby, które robią zdjęcia.
  • Zdjęcie z odprawy służbowej. Na ścianie wyświetlony jest slajd prezentacji multimedialnej, na którym widnieje napis "Patrole do działań" i podany jest ich skład osobowy. Widoczny jest policjant, który prowadzi odprawę, a także siedzący na krzesłach policjanci oraz kabareciarze.
  • Zdjęcie zrobione w korytarzu bielskiej komendy. Przedstawia policjanta oraz dwóch kabareciarzy, wszyscy ubrani w policyjne mundury.
  • Na zdjęciu dwaj policjanci oraz dwaj kabareciarze. Wszyscy ubrani w policyjne mundury.
  • Na zdjęciu policjanci oraz członkowie kabaretu przebrani w policyjne mundury. Jeden z kabareciarzy trzyma w dłoni tulipana, obok dwie osoby robiące zdjęcia. W tle policyjny radiowóz.
  • Na zdjęciu policjant oraz członek kabaretu przebrany w policyjny mundur, trzymający w dłoni tulipana, którego wręcza kobiecie. Obok stoją przedstawiciele mediów, jeden z mężczyzn trzyma mikrofon.
  • Na zdjęciu policjant oraz członek kabaretu przebrany w policyjny mundur, trzymający tulipany. Jednego z nich wręcza stojącej naprzeciwko kobiecie. Obok stoją przedstawiciele mediów, trzymający mikrofony. Jeden z mężczyzn robi zdjęcia.
  • Grupowe zdjęcie kabareciarzy oraz policjantów. Wszyscy są ubrani w policyjne mundury i stoją przy oznakowanym radiowozie.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 48.43 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja filmu

Pobierz plik Audiodeskrypcja filmu (format mp3 - rozmiar 1.15 MB)

Powrót na górę strony