Sprawca potrącenia 98-latka w rękach policjantów - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Sprawca potrącenia 98-latka w rękach policjantów

Data publikacji 23.02.2021

Policjanci z wydziału kryminalnego w Myszkowie wyjaśnili okoliczności, w jakich doszło do potrącenia 98-letniego mężczyzny w dniu 12 lutego 2021 r. na ul. Wolności w Myszkowie. Wczoraj śledczy zatrzymali podejrzanego o to przestępstwo 29-letniego mieszkańca Myszkowa. Prokurator zastosował wobec podejrzanego poręczenie majątkowe. Grozi mu nawet 4,5 roku więzienia.

Do zdarzenia doszło 12 lutego 2021 roku. Patrol "drogówki "został skierowany na ulicę Wolności, gdzie według zgłoszenia miało dojść do potrącenia pieszego. Jeszcze przed przyjazdem Policji rannego przetransportowano karetką do szpitala. Z ustaleń wynikało, że sprawca udzielił rannemu pierwszej pomocy a potem nie czekając na przyjazd Policji uciekł z miejsca zdarzenia. Śledczy, wraz z policyjnym technikiem kryminalistyki, przeprowadzili szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli wszystkie ślady.

Kryminalni prowadzili zakrojone na szeroką skalę poszukiwania sprawcy. Skoncentrowali się m.in. na zabezpieczeniu zapisu z kamer monitoringu na potencjalnej trasie przejazdu samochodu, a także szczegółowym ustalaniu i przesłuchiwaniu świadków.

Wnikliwa analiza wszystkich zabezpieczonych śladów i dowodów, po nitce do kłębka zaprowadziła śledczych do mieszkania 29-latka. Wczoraj rano został on zatrzymany. Nie spodziewał się, że mundurowi wpadną na jego trop. Trafił do policyjnego aresztu. Zgromadzony przez kryminalnych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu dzisiaj prokuratorskiego zarzutu spowodowania wypadku drogowego i ucieczki z miejsca zdarzenia. Dzisiaj został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Myszkowie. Prokurator został wobec podejrzanego poręczenie majątkowe. Za przestępstwo to grozi mu do 4,5 roku więzienia.