Wiadomości

Cyberwiedza dla pracowników oświaty – Wylogowani

Data publikacji 22.02.2021

Obchodzone niedawno międzynarodowe święto Dzień Bezpiecznego Internetu, było okazją do wdrożenia działań przez profilaktyków Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Przy współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Metodyczno-Edukacyjnym Metis w Katowicach, w ramach kampanii „Wylogowani”, promowano higienę korzystania z Internetu. Z uwagi na panującą pandemię koronawirusa, konferencja została przeprowadzona w trybie online.

Mł. asp. Adam Basoń wraz z nauczycielami - konsulatami z Regionalnego Ośrodka Metodyczno Edukacyjnego Metis w Katowicach - Katarzyną Wilk oraz doktorem inżynierem Sebastianem Koczy, przeprowadzili wykłady na temat cyberzagrożeń. W ramach kampanii "Wylogowani", zachęcano do refleksji nad tym, ile i w jaki sposób spędzamy czas w wirtualnym świecie. Szczególną uwagę zwrócono między innymi na prawne aspekty życia w sieci - problem uzależnień, jak również szeregu występujących tam zagrożeń np. cyberprzemocy czy przestępczości.

Zwieńczeniem konferencji był panel dyskusyjny, w którym uczestnicy zadawali prowadzącym szereg pytań, dotyczących zarówno tematyki samych zajęć, jak również szczegółów kampanii „Wylogowani”. Konferencja, w dobie panującej pandemii wirusa SARS-CoV-2, została przeprowadzona online, docierając do grupy 150 nauczycieli i pedagogów z terenu województwa śląskiego.

Powrót na górę strony