Areszty za narkotyki - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Areszty za narkotyki

Data publikacji 22.02.2021

Ponad 2800 porcji można byłoby przygotować z zabezpieczonej przez zawierciańskich policjantów amfetaminy. Kryminalni ustalili, że młody mężczyzna posiada przy sobie znaczną ilość środków odurzających. Informacja ta została potwierdzona, a 30-latek zatrzymany. Do policyjnego aresztu trafił również 23-latek, od którego pochodziły narkotyki.

Zawierciańscy policjanci ustalili, że 30-letni mieszkaniec Zawiercia może posiadać przy sobie znaczną ilość środków odurzających. Informacja ta została potwierdzona. Mężczyzna miał przy sobie narkotyki. Wstępne badanie narkotesterem potwierdziło, że zabezpieczony biały proszek to amfetamina, z której można było przygotować ponad 2800 porcji tego narkotyku. Zarówno on, jak i towarzyszący mu 23-latek, od którego kupił narkotyki, zostali zatrzymani. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt. Najbliższe trzy miesiące spędzą w izolacji. Zarówno za udzielanie środka odurzającego, jak i za posiadanie znacznej ilości takich środków grozi kara do 10 lat więzienia.

 

  • Dwóch policjantów ubranych w kamizelki odblaskowe z napisem POLICJA wyprwoadza z pomieszczeń dla osób zatrzymanych mężczyznę z założonymi na ręce trzymane z tyłu kajdankami.
  • Na zdjęciu widoczny biały, zbrylony proszek.
  • Na zdjęciu widoczne trzymane z tyłu ręce męzczsyzny, z założonymi na nie kajdankami.