Wiadomości

Policyjni poszukiwacze „mieli nosa”

Data publikacji 16.02.2021

Kryminalni z Bielska-Białej wytropili i zatrzymali 35-letniego mieszkańca Czechowic-Dziedzic poszukiwanego dwoma listami gończymi. Mężczyzna uciekał przed policjantami osobowym audi, mając w organizmie ponad promil alkoholu. Stróże prawa doprowadzili go do zakładu karnego, gdzie spędzi 7 lat za oszustwa.

Śledczy z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej zajmujący się poszukiwaniem osób, trafili na trop ukrywającego się przed organami ścigania mieszkańca Czechowic-Dziedzic skazanego za oszustwa. Stróże prawa ustalili, że mężczyzna może ukrywać się na terenie powiatu żywieckiego. Kiedy wytypowali dom na terenie Ostrego, w którym miał przebywać 35-latek i wkroczyli do akcji. Gdy wczesnym rankiem z budynku wyszedł mężczyzna odpowiadający rysopisowi poszukiwanego i wsiadł do osobowego audi, kryminalni ruszyli za nim.  Mężczyzna podejrzewając, że może być obserwowany przez policjantów postanowił ich "zgubić".  Ucieczka nie trwała jednak długo, ponieważ utracił panowanie nad pojazdem i wjechał w śnieżną zaspę, unieruchamiając pojazd. Kiedy dobiegli do niego policjanci, 35-latek zamknął się wewnątrz pojazdu. PKonieczne było siłowe wyciągnięcie go z pojazdu.

Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych potwierdziło się, że kierowca jest poszukiwany dwoma listami gończymi za wcześniejsze oszustwa, a do odsiadki ma aż 7 lat. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że miał ponad promil alkoholu. Został doprowadzony do zakładu karnego, gdzie odsiadując wyrok, przed którym się ukrywał, poczeka na kolejny. Za jazdę na podwójnym gazie grozi mu kara nawet 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Powrót na górę strony