Wiadomości

„Dajemy kopa Piotrkowi”

Data publikacji 17.02.2021

Piotr Habryka to policjant Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą KMP w Sosnowcu. W lutym 2019 roku uległ tragicznemu wypadkowi-został potrącony na przejściu dla pieszych. Od tego czasu trwa walka o jego powrót do zdrowia. Walka ta jednak jest bardzo kosztowna, dlatego sosnowieccy policjanci postanowili wesprzeć rodzinę Piotrka. Proszą o przekazanie 1% podatku na jego rehabilitację.

W lutym 2019 roku Piotr uległ wypadkowi komunikacyjnemu – został potrącony przez samochód na przejściu dla pieszych. Doznał wówczas silnego urazu czaszkowo – mózgowego. Nie poddał się. Z ponad 3 – miesięcznej batalii o życie wyszedł zwycięsko.

Teraz toczy się walka o jego powrót do zdrowia. Obecnie poddawany jest intensywnej, kompleksowej, ale jednocześnie bardzo kosztownej rehabilitacji. Piotrek był silnym, niezwykle aktywnym mężczyzną – policjantem i wielkim pasjonatem sportu. Futbol nie ma przed nim tajemnic. To własnie od tej pasji pochodzi jego pseudonim- "Kapeć". Ta pasja jest też motorem do ogromnych wysiłków podejmowanych przez Piotrka podczas ćwiczeń każdego dnia.

Zdjęcie policjanta Piotra.

Piotrek poczynił ogromne postępy. Aby walka o jego powrót do zdrowia mogła trwać potrzeba środków finansowych. Sosnowieccy policjanci nie ustają w inicjowaniu różnego rodzaju akcji, których celem jest wsparcie rodziny w gromadzeniu środków potrzebnych na ten cel. W okresie rozliczeń podatkowych jednym ze sposobów pozyskania środków jest możliwość przekazania 1% swojego podatku na jego leczenie.
 

 

Możesz pomóc "Kapciowi" w leczeniu i rehabilitacji wpłacając środki na konto Fundacji.

32 1500 1067 1210 6008 3182 0000
z dopiskiem: dla Piotra Habryki

Oddaj 1% siebie!
Możesz również przekazać 1% swojego podatku. Wystarczy w deklaracji PIT, w rubryce poświęconej OPP wpisać dane:
KRS: 0000272272
z dopiskiem: dla Piotra Habryki

Na tym Twoje zadanie się kończy! Kwotę z 1% na konto wybranej organizacji przekaże urząd skarbowy.

Plakat ze zdjęciem Piotra po wypadku i przed wypadkiem z numerem konta bankowego oraz numerem KRS - te informacje zawarte są w treści wiadomości

Powrót na górę strony