Policjanci interweniowali w Parku Słupna - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Policjanci interweniowali w Parku Słupna

Data publikacji 11.01.2021

Wczoraj około 2000 osób zgromadziło się w Parku Słupna w Mysłowicach na pokazach iluminacyjnych. Na miejscu interweniowali policjanci, którzy w obecności organizatora przeprowadzili czynności, rejestrując to wydarzenie za pomocą kamer. Zebrany materiał dowodowy został przesłany do Prokuratury Rejonowej w Mysłowicach celem zapoznania i podjęcia dalszych decyzji.

W miniony weekend mysłowiccy policjanci dwukrotnie interweniowali w Parku Słupna w związku ze zgłoszeniami nieprzestrzegania obostrzeń podczas organizowanych tam pokazów iluminacyjnych. Sobotniego wieczoru w wydarzeniu udział wzięło około 600 osób. Mundurowi sporządzili wówczas dokumentację dla sanepidu i prowadzą czynności wyjaśniające.

Wczoraj pokazy iluminacji odbyły się ponownie. Powiadomieni o nieprzestrzeganiu obowiązujących zasad bezpieczeństwa policjanci przeprowadzili na miejscu czynności. Stróże prawa w obecności organizatora rejestrowali przebieg tego wydarzenia za pomocą kamer. Jak ustalono, tego wieczoru w pokazach udział wzięło około 2000 osób. Podjęte czynności i wydawane komunikaty do zachowania zgodnego z prawem pozwoliły na spokojne rozejście się uczestników tego wydarzenia bez żadnych incydentów.

Zgromadzony w niedzielę materiał dowodowy został przesłany do Prokuratury Rejonowej w Mysłowicach celem zapoznania i podjęcia dalszych decyzji.