Wiadomości

Policjant po służbie zatrzymał sklepowego złodzieja na gorącym uczynku

Data publikacji 31.12.2020

Policjantem jest się przez całą dobę, w służbie i poza nią. Dowiódł tego funkcjonariusz z ogniwa patrolowego cieszyńskiej komendy, który w czasie wolnym od służby zatrzymał na gorącym uczynku sprawcę kradzieży sklepowej. Dzięki reakcji mundurowego, skradziony towar po chwili znowu powrócił na półki sklepowe. Złodziej został ukarany mandatem.

Do zdarzenia doszło wczoraj, przed 13.00. Sierżant Grzegorz Kosikowski, policjant na co dzień pracujący w Ogniwie Patrolowo-interwencyjnym Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie, w czasie wolnym od służby wybrał się na zakupy do jednego z marketów na terenie miasta. W trakcie pobytu w sklepie funkcjonariusz zauważył, jak 41-letni mężczyzna włożył zakupy do plecaka, w pośpiechu minął linię kas i nie płacąc za towar wybiegł ze sklepu.

Policjant bez chwili wahania ruszył za uciekinierem i po krótkim pościgu zatrzymał mężczyznę, a następnie powiadomił dyżurnego cieszyńskiej komendy, który na miejsce wysłał umundurowany patrol.

Dzięki zdecydowanej reakcji stróża prawa będącego po służbie, skradzione mienie zostało odzyskane i powróciło w stanie nienaruszonym na półki sklepowe. Sprawca został zatrzymany na gorącym uczynku i ukarany mandatem za popełnione wykroczenie.

Powrót na górę strony