Wiadomości

Pijany kierowca przekroczył prędkość o 57km/h w obszarze zabudowanym

Data publikacji 21.12.2020

W ręce policjantów wpadł kolejny pirat drogowy. W obszarze zabudowanym poruszał się z prędkością ponad 100 km/h. Dodatkowo, w trakcie kontroli okazało się, że 40-latek jest pijany.

Wczoraj rano policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli volkswagena passata. Kierujący nim mężczyzna, mimo niesprzyjających warunków drogowych oraz gęstej mgły, jechał bardzo szybko. Poczynania 40-latka nagrał policyjny wideorejestrator. W Górze, na ul. Pszczyńskiej, w obszarze zabudowanym, kierowca jechał z prędkością 107 km/h. W czasie kontroli, mężczyzna został przebadany na alkomacie. Okazało się, że miał w organizmie ponad promil.
Policjanci zatrzymali 40-latkowi prawo jazdy. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy:

Śliska nawierzchnia, szybko zapadający zmrok, czy utrzymujące się zamglenia powodują, że kierowcy powinni zdjąć nogę z gazu. W takich warunkach widoczność spada, a droga hamowania znacznie się wydłuża. Dlatego tak ważnym jest, aby dostosować prędkość do panujących warunków. Niedopuszczalne jest natomiast wsiadanie za kółko po wypiciu alkoholu. Pamiętajmy, że na drodze odpowiadamy nie tylko za siebie, ale i pozostałych uczestników ruchu.

Powrót na górę strony