Nowe profilaktyczne narzędzie do walki z narkotykami - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Nowe profilaktyczne narzędzie do walki z narkotykami

Data publikacji 18.11.2020

I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Siemianowicach Śląskich odebrał z rąk Pani II Zastępcy Prezydenta Miasta "walizkę" profilaktyczną, dzięki której policjanci zajmujący się profilaktyką będą mogli informować i wskazywać, jak rozpoznać narkotyki. Wiedza ta szczególnie przyda się rodzicom i pedagogom, którzy niejednokrotnie nie wiedzą, pod jakimi formami mogą znajdować się niebezpieczne dla życia i zdrowia substancje odurzające.

W gabinecie I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Siemianowicach nadkom. Michała Szynola doszło do przekazania z rąk II Zastępcy Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie Marty Suchanek-Bijak „walizki” profilaktycznej zawierającej atrapy najbardziej popularnych narkotyków i środków zastępczych. Jej zakup został sfinansowany ze środków pochodzących z budżetu miasta i jest wynikiem współpracy z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W „walizce” znajdują się atrapy takich narkotyków i substancji psychotropowych, jak między innymi: kokaina, crack, opium, heroina, leki psychotropowe, LSD, magiczne grzyby, ekstazy, metaamfetamina, konopie indyjskie oraz amfetemina.

Dzięki pozyskaniu takiego narzędzia profilaktycznego, edukacja skierowana głównie do rodziców, opiekunów prawnych czy pedagogów przyniesie same korzyści. Każda substancja jest opisana z nazwy bądź slangu młodzieżowego, zawiera informacje o sposobie jej zażywania oraz ostrzeżenie o tym, jaki wpływ wywołuje na organizm ludzki. Przy niektórych są umieszczone przedmioty, które są ściśle powiązane z zażywaniem danego narkotyku, i które gdy pojawią się u pociech, powinny wzbudzić u dorosłych podejrzenie oraz wzmóc ich czujność. Władze Siemianowic Śląskich kładą duży nacisk na działania profilaktyczne związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem i wspierają siemianowickich stróżów prawa w ich realizacji. Niezaprzeczalnym jest fakt, że każdy rodzic zrobi wszystko, aby ustrzec swoje dzieci przed jakąkolwiek formą uzależnienia. Dzięki temu zakupowi i spotkaniom ze stróżami prawa, wiedza rodziców z całą pewnością się poszerzy, a przez to więcej osób będzie reagować na symptomy, które we wczesnej fazie zażywania narkotyków, mogą być niedostrzegane bądź nie budzić żadnych podejrzeń.

Policjanci otrzymali także alkogogle i narkogogle, po założeniu których osoba doświadcza ujemnych skutków spożywania alkoholu i zażywania narkotyków. Wykorzystanie ich zatem podczas spotkań z młodzieżą będzie dla nich doskonałą lekcją, co się może stać z naszym organizmem, gdy znajduje się w nim za duża ilość promili bądź środków odurzających.

  • I Zastępca Komendanta i II Zastępca Prezydenta Miasta z walizką profilaktyczną prezentującą narkotyki
  • kasetki z narkotykami, narkogole i alkogogle
  • I Zastępca Komendanta i II Zastępca Prezydenta Miasta z walizką profilaktyczną prezentującą narkotyki
  • Pani II Zastępca Prezydenta Miasta ogląda kasetkę z atrapami narkotyków
  • I Zastępca Komendanta i II Zastępca Prezydenta Miasta z walizką profilaktyczną prezentującą narkotyki
  • kasetka z narkotykami