Wiadomości

Młodociany napastnik trafił do aresztu

Data publikacji 18.11.2020

Policjanci zatrzymali ostatniego z napastników, którzy pod koniec października br. na terenie gminy Ogrodzieniec dokonali rozboju. Wcześniej w sprawie zatrzymano sześciu mężczyzn, którzy na trzy miesiące trafili do aresztu. Teraz dołączy do nich 17-latek. Wczoraj sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. W rozboju brał udział również 15-latek. O jego losie zadecyduje sąd rodzinny.

Pod koniec października br. na terenie gminy Ogrodzieniec doszło do rozboju. Zamaskowani napastnicy wdarli się na posesję, a następnie pobili 27-latka będącego w garażu. Zabrali również jego dwa telefony. Pokrzywdzony o wszystkim powiadomił policjantów. Mundurowi szybko ustalili przestępców. Kilka dni po zdarzeniu sześciu mężczyzn w wieku od 19 do 23 lat zostało aresztowanych na okres trzech miesięcy. Wśród sprawców był również 15-latek, o którego losach zadecyduje sąd rodzinny. Działania mundurowych pozwoliły ustalić ostatniego już rozbojarza. 17-latek ukrywał się nie tylko ze względu na przestępstwo, jakie popełnił. Był też poszukiwany opiekuńczo, ponieważ uciekł z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Wczoraj sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Zgodnie z prawem karnym, 17-latek za popełnione przestępstwo odpowie, jak osoba dorosła. Najbliższe trzy miesiące spędzi za kratami.

Przypominamy!
Rozbój jest przestępstwem zagrożonym karą od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

 

  • Policjanci z pomieszczeń dla osób zatrzymanych wyprowadzają mężczyznę w kajdankach, założonych na ręce trzymane z tyłu .
  • Na zdjęciu widoczne ręce mężczyzny, na które policjant zakłada kajdanki.
  • Umundurowany policjant prowadzi mężczyznę, który na rękach trzymanych z tyłu ma założone kajdanki.
Powrót na górę strony