Wiadomości

Tragiczny w skutkach początek weekendu

Data publikacji 16.11.2020

Policjanci z dąbrowskiego wydziału patrolowo-interwencyjnego zatrzymali 50-letniego mieszkańca Dąbrowy Górniczej. Jak wynika z policyjnych ustaleń, mężczyzna spotkał się ze swoimi znajomymi w mieszkaniu jednego z nich. W trakcie suto zakrapianej alkoholem imprezy zatrzymany kilkukrotnie ugodził nożem w klatkę piersiową 29-letniego mężczyznę. Pomimo prowadzonej reanimacji, życia mężczyzny nie udało się uratować. 50-latek decyzją sądu został aresztowany. Grozi mu dożywotni pobyt w więzieniu.

W piątkowy wieczór w mieszkaniu na jednym z dąbrowskich osiedli czterej mężczyźni urządzili mocno zakrapianą alkoholem imprezę. Rano około godziny 6.00 doszło do awantury pomiędzy 50-latkiem, a jego młodszym kompanem. W jej trakcie starszy z mężczyzn śmiertelnie ranił 29-letniego mieszkańca Dąbrowy Górniczej, zadając mu ciosy nożem w klatkę piersiową. Pomimo szybkiej reakcji policjantów i przeprowadzonej na miejscu reanimacji, mężczyzna zmarł. Pijanego sprawcę zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie. Nazajutrz został doprowadzony do sądu, gdzie zdecydowano o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego. Za zabójstwo może mu grozić dożywotnie więzienia.

  • Zdjęcie przedstawia zatrzymanego siedzącego z boku biurka, który jest przesłuchiwany przez policjanta pionu kryminalnego. Zatrzymany ma założone kajdanki na ręce trzymane z tyłu.
  • Zdjęcie przedstawia nóż koloru srebrnego leżący na stoliku.
  • Zdjęcie przedstawia dwóch nieumundurowanych policjantów w kamizelkach odblaskowych z napisem POLICJA, prowadzących zatrzymanego korytarzem KMP Dąbrowa Górnicza. Zatrzymany ma założone kajdanki na ręce trzymane z przodu.
Powrót na górę strony