Wiadomości

Policjanci przerwali szaleńczą jazdę pirata drogowego

Data publikacji 02.11.2020

Tyska grupa SPEED, stworzona do walki z piratami drogowymi, zatrzymała kierowcę, który pędził drogą S1 222 km/h, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 120 km/h. 26-letni kierujący audi został ukarany mandatem i „zarobił” 12 punktów karnych. Przypominamy, że przekraczanie dozwolonej prędkości jest jedną z przyczyn najtragiczniejszych wypadków.

Bardzo dużo mówi się o tym, że zdecydowana większość tragicznych w skutkach wypadków jest spowodowana nadmierną prędkością. Niesetny nadal wśród nas jeżdżą kierowcy, którzy nie stosują się do przepisów obowiązujących w ruchu drogowym. 26-letni kierujący audi pędził lewym pasem ruchu po drodze S1, mając na liczniku ponad 222 km/h w miejscu, gdzie wolno jechać maksymalnie 120 km/h. Jego szaleńczą jazdę zakończyła dopiero interwencja mundurowych. Mężczyzna za popełnione wykroczenia otrzymał wysoki mandat oraz 12 punktów karnych.

Apelujemy o ostrożną jazdę, zgodną z przepisami ruchu rogowego. Policjanci grupy SPEED nadal będą surowo karali kierowców, których zachowanie na drodze może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Widok z kamery wideorejestratora z nieoznakowanego radiowozu przedstawiający zarejestrowane wykroczenie przekroczenia prędkości.

Powrót na górę strony