Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Data publikacji 22.10.2020

Mundurowy z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach zatrzymał w czasie wolnym od służby pijanego kierowcę. Stan upojenia 55-latka, a także, jak sam tłumaczył, jego „podeszły” wiek, nie pozwolił na wykonanie badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu...

O tym, że policjantem jest się przez całą dobę wie każdy, kto decyduje się na wstąpienie w szeregi policji. Stróże prawa nieustannie w czasie wolnym od służby podejmują działania wobec osób łamiących prawo.

Tym razem to policjant Oddziału Prewencji Policji w Katowicach w czasie wolnym od służby zatrzymał na terenie gminy Mszczonów pijanego kierowcę. Policjant wracający ze szkoły do domu zauważył, że kierowca seata ma ogromne problemy z panowaniem nad samochodem. Mundurowy bez wahania zatrzymał auto i udaremnił dalszą jazdę pijanemu kierującemu. Jednocześnie o zdarzeniu powiadomił dyżurnego żyrardowskiej komendy. Mundurowi, którzy przyjechali na miejsce próbowali zbadać stan trzeźwości kierującego. Pomimo wielokrotnych prób, stan upojenia mężczyzny, a także jak tłumaczył sam kierowca, jego „podeszły” wiek, nie pozwolił na prawidłowe wykonanie badania. Kierowcy seata pobrano więc krew do badań.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia oraz utrata prawa jazdy.

Źródło: Policja mazowiecka