Nielegalne automaty do gier zabezpieczone - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Nielegalne automaty do gier zabezpieczone

Data publikacji 22.10.2020

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą, prowadząc działania wymierzone w nielegalny hazard, sprawdzili lokal, co do którego mieli podejrzenia, że mogą w nim być organizowane niedozwolone gry. Wewnątrz znaleźli działające bez zezwolenia automaty, które zabezpieczyli wezwani na miejsce funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne w wysokości nawet 100 tysięcy złotych od jednego urządzenia.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej jastrzębskiej komendy uzyskali informację, że w jednym z lokali w centrum miasta mogą znajdować się automaty do nielegalnych gier hazardowych. Stróże prawa skontrolowali obiekt, znajdując w nim 4 automaty, na których były urządzane gry hazardowe wbrew obowiązującym przepisom. Na miejsce wezwano funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej, którzy zabezpieczyli nielegalne urządzenia. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nieuczciwą działalnością salonu gier. Za przestępstwo prowadzenia gry losowej bez wymaganego zezwolenia lub koncesji grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna. Mundurowi w trakcie przeszukania obiektu odkryli także metamfetaminę i środki psychoaktywne, z których można było przygotować ponad 140 „działek” dilerskich.

Przypominamy, że od 1 kwietnia 2017 roku obowiązują przepisy znowelizowanej ustawy o grach hazardowych. Stanowią one, że za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne - nawet 100 tysięcy złotych od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa.

  • Zdjęcie kolorowe, przedstawiające zabezpieczony automat do gry.
  • Zdjęcie kolorowe, przedstawiające zabezpieczony automat do gry.
  • Zdjęcie kolorowe, przedstawiające zabezpieczone dwa automaty do gier.