Policjanci zabezpieczali niewybuch znaleziony podczas prac remontowych - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Policjanci zabezpieczali niewybuch znaleziony podczas prac remontowych

Data publikacji 21.10.2020

Policjanci zabezpieczali miejsce odnalezienia niewybuchu z czasów II Wojny Światowej. Pocisk przeciwpancerny był zabetonowany w ścianie jednego z bloków usytuowanych w Gołonogu, a znaleźli go pracownicy budowlani w trakcie prac remontowych. Niebezpieczne znalezisko przejął wojskowy patrol sapersko – minerski.

Dzisiaj około godz. 9.30 na ul. Kasprzaka w Dąbrowie Górniczej, podczas remontu jednego z bloków, pracownicy budowlani natrafili na zabetonowany w ścianie niewybuch pochodzący z czasów II Wojny Światowej. O swoim znalezisku powiadomili dąbrowską komendę policji. Zaraz po otrzymanej informacji, na miejsce pojechał policyjny partol. Po konsultacji co do ewentualnej siły rażenia tego rodzaju pocisku, zdecydowano o ewakuacji mieszkańców całego bloku. Swoje mieszkania opuściło łącznie 50 osób. Okazało się, że był to pocisk przeciwpancerny z ładunkiem kumulacyjnym. Niebezpieczne znalezisko dzisiaj przed południem zabezpieczył wojskowy patrol sapersko – minerski. Dzięki temu kilkudziesięciu ewakuowanych wcześniej mieszkańców Dąbrowy mogło bezpiecznie powrócić do swoich mieszkań.

Przypominamy, że pod żadnym pozorem nie wolno dotykać znalezionych niewypałów. Jeżeli zauważyłeś podejrzany przedmiot przypominający pocisk lub broń, natychmiast powiadom policję.

  • Naszywka/emblemat Rozpoznanie minersko-pirotechniczne
Policja Dąbrowa Górnicza
  • Pomieszczenie piwniczne ze znalezionym zabetonowanym w ścianie pociskiem przeciwpancernym z ładunkiem kumulacyjnym.
  • Patrol sapersko-minerski , wchodzący do pojazdu ubrany w sprzęt specjalistyczny żołnierz, na tle bloku.