Wiadomości

Nie noszą maseczek, ale narkotyki tak...

Data publikacji 20.10.2020

Zazwyczaj ludzie nieprzestrzegający prawa, czy zaleceń w jednym obszarze, nie szanują też innych norm. Policyjni wywiadowcy z Wydziału Sztabu KMP w Gliwicach interweniują wobec osób ostentacyjnie lekceważących obostrzenia epidemiologiczne i... wykrywają przestępstwa narkotykowe. To już kolejny taki przypadek...

14 października informowaliśmy o młodym gliwiczaninie idącym ulicą, który był arogancki i prowokujący wobec policjantów, nie miał maseczki, ale miał przy sobie specjalny młynek do marihuany i niewielką ilość tego narkotyku. Stróże prawa przeszukali jego mieszkanie i znaleźli tam już większą ilość niedozwolonego suszu (komunikat z 14 października: "Zwrócił uwagę policjantów, bo… nie miał maseczki").

Dzień później o tym, czym grozi niestosowanie się do obostrzeń epidemiologicznych, przekonał się pewien 40-letni gliwiczanin. Policyjni wywiadowcy z Wydziału Sztabu KMP w Gliwicach, przejeżdżając ul. Błogosławionego Czesława, zauważyli mężczyznę wchodzącego do sklepu bez maseczki. Postanowili zainterweniować. Kontrola nie zakończyła się pomyślnie dla klienta – zapłacił mandat i... trafił do aresztu. Okazało się bowiem, że jest poszukiwany przez sąd.(komunikat z 15 października: "Warto nosić maseczki").

Wczoraj, tuż przed 18.00 przy gliwickim dworcu kolejowym, policjanci z patrolu nieoznakowanego, widząc mężczyznę bez maseczki, zareagowali i wydali polecenie zakrycia ust i nosa. 19-letni mieszkaniec powiatu gliwickiego nie wykonał jednak tego polecenia. Po wylegitymowaniu, w trakcie przeszukania stróże prawa znaleźli narkotyki. Jak się okazało, nastolatek posiadał przy sobie kilkadziesiąt porcji marihuany.

Nieprzestrzeganie prawa w jednym obszarze, determinuje negatywne zachowania w kolejnych – ta zasada dotyczy również ruchu drogowego. Wczoraj policjanci z gliwickiej drogówki zatrzymali na ul. Głogowskiej kierującego samochodem osobowym. Okazało się, że nie tylko jest on pod wpływem alkoholu (1,2 promila), ale i posiada przy sobie amfetaminę. Podczas przeszukania 30-latka znaleziono przy nim taką ilość białego proszku, że można by przygotować z niego ponad 900 „działek” dilerskich.

Powrót na górę strony