Kolejny tragiczny wypadek drogowy - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Kolejny tragiczny wypadek drogowy

Data publikacji 19.10.2020

Każdego roku w okresie jesienno- zimowym Policja notuje wzrost tragicznych wypadków. Również każdego roku zaskoczeniem dla wielu kierowców jest zmieniająca się aura. Niska temperatura w nocy, leżące na jezdni liście czy mokra nawierzchnia powodują, że trasy robią się bardzo śliskie. Szarża na drodze w takich warunkach zwykle kończy się w rowie bądź na drzewie. Tak też było w sobotę w Rybniku- bmw z czworgiem bardzo młodych ludzi w środku zakończyło swoją podróż na drzewie. Równocześnie zakończyło się też życie 19-letniej pasażerki.

Nie jest regułą, że tylko młodzi kierowcy przekraczają prędkość. Jest to grzech codzienny zdecydowanej większości polskich szoferów. Jednak jeśli do tego dochodzi brak doświadczenia, a do dyspozycji jest mocne i szybkie auto to nieposkromienie zapędów ma swój dramatyczny finał. Żadne ludzkie życie nie ma ceny. Ból i dramat towarzyszy każdej śmierci. Jednak jest coś dodatkowo tragicznego, kiedy giną dzieci lub nastolatkowie. Przed nimi jest jeszcze wszystko do zdobycia, a moment nieuwagi przekreśla wszystkie plany. A z traumą przez wiele lat muszą funkcjonować rodzice i bliscy ofiar. W sobotę w Rybniku taki los spotkał dziewczynę, która dopiero skończyła 19 lat. Ze wstępnych ustaleń policjantów wydziału ruchu drogowego wynika, że kierujący bmw, 21-latek, na łuku drogi utracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Klasyczny scenariusz śmiertelnych wypadków na śliskich drogach- w tym dniu prawie przez cały dzień padał deszcz. W środku jechały jeszcze dwie nastoletnie osoby. Przeżyły, ale trwały ślad tego zdarzenia pozostanie w nich na pewno na resztę życia.

Sami jesteśmy odpowiedzialni za to, co dzieje się na drogach. Policjanci przypominają o tym fakcie w każdych możliwych okolicznościach. Recepta zawsze jest bardzo prosta: noga z gazu. Apelujemy ponownie do rozsądku o uwzględnienie swoich umiejętności do panujących warunków na drodze. A te się nie poprawią przez najbliższe miesiące. Bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg jest w naszych rękach i prawej nodze!!!

  • Zdjęcie kolorowe. Samochód zniszczony w wypadku drogowym podczas działania służb na miejscu zdarzenia.
  • Zdjęcie kolorowe. Samochód zniszczony w wypadku drogowym podczas działania służb na miejscu zdarzenia.
  • Zdjęcie kolorowe. Samochód zniszczony w wypadku drogowym podczas działania służb na miejscu zdarzenia.