Okradł sklep i groził nożem świadkowi. Rozpoznał go dzielnicowy - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Okradł sklep i groził nożem świadkowi. Rozpoznał go dzielnicowy

Data publikacji 15.10.2020

We wtorek, policjanci z trzeciego komisariatu zostali wezwani na interwencję dotyczącą kradzieży w jednym ze sklepów przy ulicy Pośpiecha. Sprawca ukradł artykuły spożywcze, po czym w kierunku próbującego powstrzymać go świadka skierował nóż. Policjanci zatrzymali agresora jeszcze tego samego dnia. Na nagraniu ze sklepowego monitoringu rozpoznał go dzielnicowy. Teraz sąd zdecyduje czy przychylić się do wniosku śledczych o zastosowanie wobec 51-latka tymczasowego aresztowania.

We wtorek 13 października krótko przed godziną 19.00 policjanci z trzeciego komisariatu zostali wezwani do jednego ze sklepów znajdującego się na ulicy Pośpiecha. Według zgłoszenia doszło tam do kradzieży sklepowej. Mundurowi ustalili, że mężczyzna ukradł artykuły spożywcze, a ze swoim łupem skierował się ku wyjściu. Za złodziejem ruszył obecny w sklepie inny klient, lecz kiedy próbował go ująć, ten wyciągnął w jego kierunku nóż i zagroził jego użyciem, po czym uciekł.

Po przejrzeniu zapisu z kamer monitoringu obecny na miejscu dzielnicowy rozpoznał sprawcę. Okazał się nim znany policjantom 51-latek, wcześniej notowany za przestępstwa przeciwko mieniu. Mundurowi natychmiast udali się do miejsca zamieszkania sprawcy. Na miejscu nikt nie otwierał, jednak z wnętrza mieszkania dochodziły odgłosy świadczące o obecności kogoś w środku. Przeprowadzone na miejscu ustalenia pozwoliły na podjęcie decyzji o siłowym wejściu do mieszkania. W środku policjanci zastali podejrzewanego. W mieszkaniu ujawnili również nóż oraz skradzione artykuły spożywcze. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do lat 10.