Wiadomości

Zamiast wynajmować, splądrowali mieszkanie

Data publikacji 15.10.2020

Kryminalni z dąbrowskiej komendy zatrzymali cztery osoby podejrzewane o kradzież. Mężczyźni wynieśli z biura budynku, w którym wynajmowali pokoje sprzęt komputerowy oraz kilkanaście tysięcy złotych. Teraz grozi im 5 lat więzienia.

Zatrzymani przez policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu to czterej mieszkańcy Dąbrowy Górniczej w wieku 21 i 22 lat. Jak ustalili stróże prawa, mężczyźni zwrócili się do właścicielki budynku znajdującego się przy ul. Pękalskich, by wynająć pokoje. Szybko, bo już w tym samym dniu pod nieobecność kobiety, wynieśli z biura, które usytuowane było w budynku, warty kilka tysięcy sprzęt komputerowy oraz kilkanaście tysięcy złotych. Mundurowi odzyskali część skradzionych przedmiotów, które wróciły już do właścicielki.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie dwóm sposród mężczyzn zarzuty kradzieży, pozostali młodzieńcy zostali presłuchani w charakterze świadka. Ich dalszy los leży w rękach sądu, grozi im 5 lat więzienia.

  • Odzyskane skradzione rzeczy: drukarka i laptop lezące na biurku.
  • Dwóch policjantów kryminalnych siedzących za biurkami przesłuchuje zatrzymanego, który siedzi boku biurka.
Zatrzymany ma założone kajdanki na ręce trzymane z przodu.
  • Umundurowany policjant zamyka drzwi od pomieszczenia dla osób zatrzymanych w Komendzie Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.6 MB)

Pobierz plik (format mp3 - rozmiar 1.29 MB)

Powrót na górę strony