Wiadomości

W workach po ziemi ogrodowej policjanci znaleźli prawie 140 kg tytoniu

Data publikacji 25.09.2020

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą w Częstochowie zatrzymali 29-latka, który w workach po ziemi ogrodowej ukrył tytoń. Nieumundurowani stróże prawa znaleźli w pomieszczeniu gospodarczym 11 worków foliowych, papierowych i jutowych, w których mieszkaniec powiatu częstochowskiego przechowywał prawie 140 kg tytoniu. Dla niepoznaki foliowe worki były szczelnie zamknięte przy pomocy zgrzewarki. Za narażenie Skarbu Państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego i VAT na łączną kwotę prawie 150 000 złotych grozi mu wysoka grzywna.

Na częstochowskim osiedlu Parkitka policjanci zatrzymali do kontroli samochód osobowy. Przy kierującym 29-latku znaleźli prawie 1kg tytoniu. Na tym kontrola drogowa się nie zakończyła. Nieumundurowani stróże prawa przeszukali również jego miejsce zamieszkania, gdzie w pomieszczeniach gospodarczych na terenie posesji znaleźli tytoń przechowywany w 2 workach papierowych i 2 jutowych. Jednak uwagę funkcjonariuszy zwróciły szczelnie zamknięte worki foliowe z ziemią ogrodową. Policyjny nos nie zawiódł, bo w 7 workach po ziemi ukryty był tytoń.

Dzięki tym działaniom prawie 140 kg tytoniu do palenia nie trafi na rynek. Mężczyzna naraził Skarb Państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego o prawie 116 000 złotych i podatku VAT o ponad 31 000 złotych. Za paserstwo akcyzowe 29-letniemu mieszkańcowi powiatu częstochowskiego grozi teraz wysoka grzywna.


 

  • tytoń w worku foliowym z napisem ziemia ogrodowa
  • policjantka w kamizelce odblaskowej kuca przy workach z tytoniem
  • zabezpieczone worki jutowe, foliowe i papierowe z tytoniem
Powrót na górę strony