Policjanci i strażnicy leśni wspólnie patrolują Beskidy - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Policjanci i strażnicy leśni wspólnie patrolują Beskidy

Data publikacji 23.09.2020

Mundurowi ze Szczyrku, Wilkowic, Kobiernic i bielskiej "jedynki" wspólnie ze strażnikami leśnymi przeprowadzili w ostatnich dniach działania „Bezpieczny las”. Miały one na celu ujawnianie sprawców najczęściej popełnianych wykroczeń polegających m.in.: na złamaniu zakazu wjazdu do lasu pojazdami mechanicznymi i szkodnictwu leśnemu. Akcja ta jest jednym z priorytetowych zadań realizowanych przez stróży prawa w ramach programu „Dzielnicowy Bliżej Nas”.

Działania prowadzone były na terenie Beskidu Małego i Śląskiego. Policjanci patrolowali tereny leśne, okolice szlaków turystycznych i dróg technicznych. Ich celem było ujawnianie sprawców najczęściej popełnianych wykroczeń polegających m.in. na złamaniu zakazu wjazdu do lasu pojazdami mechanicznymi, rozjeżdżaniu ścieżek pieszych motocyklami crossowymi i quadami oraz szkodnictwu leśnemu. Współpraca policjantów i strażników leśnych jest odpowiedzią na zgłoszenia mieszkańców miejscowości turystycznych i samych turystów. To także ważne element programu "Dzielnicowy bliżej nas".

Policjanci i strażnicy leśni zwracali też uwagę m.in. na turystów z psami i sprawdzali, czy czworonogi są właściwie prowadzone i nie zagrażają innym turystom oraz, czy turyści nie zaśmiecają szlaków i miejsc odpoczynku.

  • Policjanci kontrolują SUV-a na leśnej drodze. Policjant jeżdżący motocyklem stoi w kasku.
  • Policyjna terenówka jedzie leśną drogą, obok niego policjant na motocyklu.
  • Policyjny radiowóz terenowy stoi na tle schroniska górskiego.
  • Policjanci kontrolują kierowców motocykli crossowych, na pierwszym planie oznakowany radiowóz.
  • Leśną drogą jedzie policyjny radiowóz, obok motocyklista, w tle terenowy samochód straży leśnej.
  • Policyjny radiowóz i kontrolowany pojazd terenowy w stoją na leśnej drodze.