Tour de Silesia i Motoserce z udziałem policjantów - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Tour de Silesia i Motoserce z udziałem policjantów

Data publikacji 23.09.2020

W czasie minionego weekendu odbyło się wiele imprez plenerowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego, jakimi niewątpliwie są rowerzyści i motocykliści. Pogoda dopisała, co skutkowało wysoką frekwencją wśród uczestników. Nie zabrakło również policjantów, którzy mogli porozmawiać z użytkownikami dróg na temat ich bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Swobodna atmosfera spotkań sprzyjała rzeczowej dyskusji, bowiem temat zarówno dla stróżów prawa, jak i uczestników ruchu jest bardzo istotny.

W sobotę w Zabrzu zebrali się motocykliści, którzy m.in. oddawali krew dla potrzebujących. Razem z motocyklistami w imprezie brali udział także policjanci. Mundurowi z zabrzańskiej drogówki zabezpieczali całość spotkania, łącznie z przejazdem przez miasto kolumny motocykli. W wydarzeniu wziął udział także policjant z Wydziału Ruchu Drogowego katowickiej komendy wojewódzkiej, który dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem podczas rozmów z uczestnikami imprezy.

Ponadto w sobotę i niedzielę spod siedziby Urzędu Gminy w Godowie startowali kolarze- amatorzy, którzy zmagali się z dystansami 100, 300 i 500 km. Sprzyjająca aura ściągnęła ponad 600 zawodników, którzy w duchu sportowej rywalizacji pokonali docelowe trasy. Imprezie towarzyszyła obecność policjantów ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim oraz profilaktyka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Podczas wydarzenia nie zabrakło rozmów na temat zachowania zarówno kierujących jednośladami, jak i tych jeżdżących na czterech kółkach. Dla wielu uczestników swobodne rozmowy z mundurowymi podczas takich spotkań stanowią cenne źródło wiedzy. Często dopiero stróże prawa są w stanie uświadomić, o co chodzi w przepisach ruchu drogowego.

Policjanci w czasie imprez rozdawali również elementy odblaskowe i rowerowe zestawy oświetleniowe.

Policyjny radiowóz podczas zabezpieczenia przejazdu motocyklistów.

  • Z prawej policjant stojący tyłem, a w tle kolarze.
  • Policyjny radiowóz, a tle jadący ulicą motocykliści.
  • Policjant a w tle rowerzyści.