Wiadomości

Zarzuty za posiadanie ponad 540 działek amfetaminy

Data publikacji 14.09.2020

Policjanci z zawierciańskiego wydziału prewencji po krótkim pościgu zatrzymali mężczyznę, który wbrew zakazowi prowadzenia pojazdów, kierował samochodem. Jak się okazało, 43-latek posiadał przy sobie środki psychoaktywne, które znaleziono również w miejscu jego zamieszkania. Ze znalezionej amfetaminy mogło powstać ponad 540 „działek” dilerskich. Mężczyzna posiadał też marihuanę. Usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór.

Policjanci z Zawiercia zauważyli przy ulicy Blanowskiej mężczyznę, który pomimo aktywnego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych kierował samochodem. Na widok radiowozu mężczyzna wysiadł z zaparkowanego już pojazdu i zaczął uciekać. Policjanci podjęli za nim pościg. Po krótkiej chwili 43-latek był już zatrzymany. Jak się okazało, mężczyzna miał przy sobie środki psychoaktywne. W toku dalszych czynności podjętych przez policjantów w miejscu jego zamieszkania dodatkowo znaleziono zakazane substancje. Wstępne badania potwierdziły, że są to substancje psychoaktywne. Mężczyzna posiadał amfetaminę, z której można było przygotować ponad 540 „działek” dilerskich. Poza tym miał marihuanę, z której powstałoby kilka porcji. Zawiercianin został zatrzymany. Usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór.

Przypominamy!
Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

 

  • Na zdjęciu widoczny foliowy woreczek, a obok niego biały proszek.
  • Na zdjęciu od lewej widoczny biała substancja w foliowym woreczku, następnie zielono - brunatny susz w foliowym woreczku, a także związany foliowy woreczek.
  • Na zdjęciu widoczny foliowy woreczek, a po jego prawej stronie zielono - brunatny susz.
Powrót na górę strony