Wiadomości

Szybko zamienili złote zegarki na srebrne "bransoletki"

Data publikacji 10.09.2020

Policjanci z komisariatu I w Częstochowie zatrzymali 3 mężczyzn w wieku od 29 do 46 lat, którzy okradli jeden z częstochowskich lombardów. Łupem złodziei padły między innymi złote zegarki i telefony komórkowe. Za kradzież z włamaniem grozi im nawet 10 lat więzienia.

Policjanci z komisariatu I w Częstochowie zatrzymali 3 sprawców, którzy pod koniec sierpnia br. włamali się i okradli lombard w centrum Częstochowy. Nie było to jednak typowe włamanie. Jak się okazało w toku prowadzonych czynności, pierwszy z nich, 29-latek wybił szybę i zabrał łup z wystawy. Po chwili wybitą szybę zauważył 46-letni mężczyzna i postanowił skorzystać z okazji, zabierając kilka złotych zegarków i telefonów komórkowych. Po tym jak zabrał łup, poszedł do centrum miasta i pochwalił się jednemu z kolegów skąd ma cenne przedmioty. Namówił 42-latka, który również poszedł we wskazane miejsce i ukradł towar znajdujący się w witrynie sklepowej.
W sumie złodzieje skradli towar warty ponad 7 tys. zł. Kryminalni z "jedynki" ustalili również 2 paserów, którzy zdążyli pomóc złodziejom sprzedać skradzione przedmioty. Sprawcom grozi do 10 lat więzienia. Natomiast za paserstwo mężczyźni mogą trafić do więzienia na 2 lata.

Powrót na górę strony