Wiadomości

O 123 km/h za szybko...

Data publikacji 07.09.2020

Policjanci z grupy "Speed" zwalczają agresywne i niebezpieczne zachowania na drogach. Jednym z nich jest przekraczanie prędkości, które może być zagrożeniem dla innych uczestników ruchu. W ostatnim czasie policyjna kamera wideorejestratora nagrała kolejnych nieodpowiedzialnych kierowców. Jeden z nich jechał volvo z prędkością 223 hm/h, przekraczając tę dopuszczalną o przeszło 120 km/h.

Pierwszy z kierowców widocznych na zamieszczonym nagraniu został zatrzymany pod koniec sierpnia w Bełku, na ul. Palowickiej. Nie dość, że motocyklista znacznie przekroczył dozwoloną prędkość, to jeszcze okazało się, że nie ma prawa jazdy kategorii A, która zezwala na jazdę takim jednośladem. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym. 
Drugi z nich, kierowca osobówki wpadł w ręce policjantów specgrupy "Speed" w Rybniku, na Drodze Regionalnej. Za rażące przekroczenie prędkości, na kierowcę volvo policjanci nałozyli mandat karny. 

Obie sytuacje miały miejsce pod koniec sierpnia. W trakcie całego wakacyjnego miesiąca policjanci:

  • skontrolowali 5184 pojazdów, w tym 89 motocykli,
  • ujawnili 6296 wykroczeń, z czego 100 dopuścili się kierowcy jednośladów,
  • nałożyli 4911 mandatów karnych, w tym 3534 za przekroczenie dopuszczalnej prędkości,
  • skierowali 69 wnioski o ukaranie za wykroczenia drogowe,
  • zatrzymali 64 prawa jazdy, w tym 47 za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym,
  • zatrzymali 267 dowodów rejestracyjnych,
  • ujawnili także 45 przestępstw karnych, w tym m.in. kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli drogowej czy kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień lub orzeczonego sądownie zakazu. 

Grupy "Speed" działają w całym kraju. Do służby kierowane są radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane, z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni mundurowi będą wciąż stanowczo reagować na wszelkie przypadki łamania prawa na drodze.

Powrót na górę strony