Wiadomości

Korytarz życia na "Wiślance" – brawo kierowcy!

Data publikacji 27.08.2020

Policjanci z Żor prezentują nagranie z popularnej "Wiślanki" i chwalą kierowców, którzy utworzyli wzorowy korytarz życia. Dzięki nim sprawnie dotarli na miejsce wypadku. Apelują też do wszystkich zmotoryzowanych o przestrzeganie obowiązujących przepisów, zwłaszcza teraz, gdy przed nami ostatni weekend wakacji.

Pod koniec ubiegłego roku weszły w życie przepisy dotyczące między innymi tzw. korytarza życia, które zobowiązują wszystkich kierowców poruszających się drogami z co najmniej dwoma pasami ruchu w jedną stronę, do umożliwienia swobodnego przejazdu służbom ratowniczym. Zgodnie z przyjętą zasadą, zmotoryzowani, którzy poruszają się lewym pasem, zobowiązani są zjechać do lewej krawędzi pasa, a pozostali do prawej.

Takim właśnie wzorowym przykładem zachowania wykazali się kierowcy, którzy nie tak dawno umożliwili żorskim policjantom dotarcie do miejsca zdarzenia. Kiedy mundurowi zostali wezwani do wsparcia sąsiedniej jednostki policji, gdzie na popularnej "Wiślance" (DK81) doszło do wypadku z udziałem motocyklisty, ujrzeli przed sobą modelowy korytarz życia, który prezentujemy na załączonym materiale wideo.

Przypominamy, że sprawne utworzenie korytarza życia jest szczególnie ważne na drogach wielopasmowych, gdyż dla służb ratowniczych liczy się każda sekunda. Im szybciej kierujący pojazdami zrobią dla nich miejsce, tym większa szansa na uratowanie życia. Pamiętajmy o tych zasadach na co dzień, a zwłaszcza teraz – w ostatni weekend wakacji, kiedy to przed wieloma z nas powroty do domu.

Korytarz życia i jazda "na suwak"

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 11.35 MB)

Powrót na górę strony