Wiadomości

Oni już wiedzą, czy mają szansę zostać policjantem. Dołącz do nich i Ty!

Data publikacji 06.08.2020

Wczoraj w katowickim oddziale prewencji odbyło się kolejne już spotkanie dotyczące rekrutacji do służby w Policji. Każdy chętny mógł się przekonać, jak wyglądają jeden z etapów postępowania kwalifikacyjnego i spróbować swoich sił pokonując tor przeszkód. Już dzisiaj zapraszamy na kolejne spotkania!

Każdy, kto jest zainteresowany służbą w Policji, mógł wczoraj skorzystać z autorskiego projektu katowickiej komendy wojewódzkiej i poznać proces rekrutacji do służby. Chętni próbowali swoich sił w teście sprawności fizycznej, który jest początkowym elementem naboru do służby. 

W hali sportowej katowickiego oddziału prewencji, pod czujnym okiem policyjnych instruktorów z Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, uczestnicy pokonywali tor przeszkód. Każdy mógł liczyć na wsparcie i profesjonalne rady ze strony policyjnych instruktorów.

Z uwagi na sytuację epidemiczną, osoby, które wzięły udział we wczorajszym spotkaniu, podzielone zostały na mniejsze grupy. Niemniej jednak, każdy miał możliwość spróbowania swoich sił.

Spotkania takie umożliwiają bezpośrednie zapoznanie się z procesem rekrutacji a także na zweryfikowanie swoich umiejętności i kondycji fizycznej oraz zdiagnozowanie ewentualnych elementów wymagających poprawy. W związku z dużym zainteresowaniem, już dzisiaj zapraszamy na kolejne odsłony projektu. 

Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz profilu na facebooku, gdzie będziemy informować o kolejnych terminach.

  • widok z góry na halę sportową, w której przeprowadzono spotkanie
  • uczestnicy warsztatów podczas rozgrzewki prowadzonej przez policyjnego instruktora
  • uczestnicy warsztatów podczas rozgrzewki prowadzonej przez policyjnego instruktora
  • policyjny instruktor tłumaczy jak wykonać jedno z zadań na torze przeszkód
  • policyjny instruktor tłumaczy jak wykonać jedno z zadań na torze przeszkód
  • uczestnik spotkania leży na materacu oczekując na sygnał do rozpoczęcia pokonywania toru przeszkód
  • uczestniczka warsztatów podczas zadania polegającego na przeniesieniu manekina
  • na pierwszym planie policyjny instruktor, w tle uczestniczka przechodząca przez płotki
  • policyjny instruktor stoi naprzeciw uczestniczki, która rzuca piłką lekarską
Powrót na górę strony