Wiadomości

Nastolatki z Żor laureatkami konkursu ogólnopolskiego konkursu

Data publikacji 30.07.2020

Nikola, Magdalena i Karolina wzięły udział w konkursie zorganizowanym przez Komendę Główną Policji wraz ze Stowarzyszeniem Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego, PZN oraz Fundację PZU i zdobyły cenne nagrody. Dzisiaj w imieniu Komendanta Głównego Policji dziewczętom wręczył je insp. Grzegorz Grabiec – Komendant Miejski Policji w Żorach. Praca uczennic klasy policyjnej została doceniona przez jury konkursowe, które stanęło przed trudnym wyborem najlepszych spośród blisko 1000 prac.

Uczennice klasy policyjnej z Żor – Nikola Rugor, Magdalena Jenderko i Karolina Wyleżoł wzięły udział w konkursie plastyczno-filmowym pt. "Stok nie jest dla bałwanów" zorganizowanym w ramach akcji pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku" przez Komendę Główną Policji, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego, PZN oraz Fundację PZU. Ich praca została doceniona przez jury konkursowe, które dokonało oceny blisko 1000 prac nadesłanych z całej Polski w trzech kategoriach wiekowych.

Dziewczęta zajęły zaszczytne, II miejsce w kategorii praca plastyczna (wiek 11-16 lat) i zdobyły cenne nagrody ufundowane przez organizatorów konkursu oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Każda z nich otrzymała m.in. aparat fotograficzny, tablet, kask narciarski, a także dyplom okolicznościowy za zajęcie wysokiej lokaty.

Tradycyjna gala finałowa konkursu, który ogłoszono w ramach czwartej edycji akcji informacyjno-edukacyjnej na rzecz poprawy bezpieczeństwa na stokach, z uwagi na stan epidemii, nie została zorganizowana w Warszawie, dlatego też dzisiaj w Komendzie Miejskiej Policji w Żorach odbyło się uroczyste spotkanie z laureatkami konkursu, podczas którego Komendant Miejski Policji w Żorach insp. Grzegorz Grabiec złożył w imieniu Komendanta Głównego Policji gratulacje autorkom nagrodzonej pracy i wręczył nagrody.

Nikolo, Magdaleno i Karolino – serdecznie GRATULUJEMY!

Wyniki konkursu

  • Widok na nagrody zdobyte przez dziewczęta w konkursie
  • Widok na nagrody zdobyte przez dziewczęta w konkursie
  • Komenda Główna Policji napis na papierowej torbie prezentowej
  • Razem bezpieczniej - napis na papierowej torbie okolicznościowej
  • Komendant Miejski Policji w Żorach oraz policjanci podczas powitania laureatek konkursu w komendzie
  • Komendant wręcza dyplom jednej z dziewcząt
  • Po prawej laureatki konkursu, po lewej policjanci
  • Laureatki konkursu z dyplomami
  • Laureatki konkursu z dyplomami i nagrodami, po lewek komendant, zastępca naczelnika prewencji i rzecznik
Powrót na górę strony