Mundurowi dają „SZLABAN NA RYZYKO” - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Mundurowi dają „SZLABAN NA RYZYKO”

Data publikacji 28.07.2020

Tyscy policjanci czynnie włączyli się do działań kampanii społecznej organizowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe pn. „Bezpieczny przejazd-Szlaban na ryzyko”. Głównym celem kampanii jest bezpieczeństwo na terenie kolejowym, a także informowanie i edukacja uczestników pieszych i zmotoryzowanych ruchu o zagrożeniach, jakie czyhają na przejazdach kolejowych oraz na tzw. „dzikich przejściach”.

W czasie działań zorganizowanych przez Polskie Linie Kolejowe Zakład linii Kolejowych w Sosnowcu policjanci, wraz z funkcjonariuszami SOK i pracownikami kolei, uświadamiają mieszkańców o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowo-drogowych, jak i tzw. dzikich przejściach.

Informacyjno-ulotkowa akcja zorganizowana była w rejonie „dzikiego przejścia” w Tychach–Kobiórze. Przechodzącym przez tory mieszkańcom w miejscu zabronionym funkcjonariusze zwracali uwagę i pouczali, jak należy zachować się na terenie kolejowym.

Następne działania na przejazdach kolejowo-drogowych jak i „dzikich przejściach” z udziałem funkcjonariuszy i pracowników ww. Zakładu będą odbywać się cyklicznie w trosce o zachowanie bezpieczeństwa życia i zdrowia mieszkańców.

Natomiast w ramach kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" policjanci przypominali o bezpieczeństwie osób przebywających w wodzie lub nad wodą.

PAMIĘTAJ! O zachowaniu zasad bezpieczeństwa na terenie kolejowym!

 

 

  • Radiowóz oraz funkcjonariusz Policji wraz z przedstawicielem PLK stoją na "dzikim przejściu" w rejonie torów kolejowych.
  • Funkcjonariusz Policji wraz z przedstawicielem PLK stoją na "dzikim przejściu" w rejonie torów kolejowych.
  • Ulotka "posłuchaj głosu rozsądku".
  • Funkcjonariusz Policji i straży kolei wraz z przedstawicielem PLK stoją na "dzikim przejściu" w rejonie torów kolejowych widać przejeżdżający pociąg.
  • Radiowóz oraz pojazd Straży Ochrony Kolei,  funkcjonariusz Policji wraz z przedstawicielem PLK i Straży Ochrony Kolei stoją na "dzikim przejściu" w rejonie torów kolejowych.
  • Tory kolejowe.