Wiadomości

Pędził ponad 120 km/h, zatrzymali go policjanci z grupy SPEED

Data publikacji 10.07.2020

Policjanci z grupy SPEED zwalczają agresywne i niebezpieczne zachowania na drogach. Jednym z nich jest przekraczanie prędkości, które może być zagrożeniem dla innych uczestników ruchu. W czwartek policyjna kamera wideorejestratora nagrała nieodpowiedzialnego kierowcę renault. 59-latek pędził zabrzańskim odcinkiem DK-88 z prędkością ponad 123 km/h. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu.

Do zdarzenia doszło w czwartek po godzinie 8.00. Policjanci z grupy SPEED patrolując zabrzański odcinek DK-88, zauważyli jadące z dużą prędkością renault. Jego kierowca pędził lewym pasem, znacznie przekraczając dozwoloną prędkość. Pomiar prędkości wskazał 123 km/h, przy ograniczeniu prędkość do 70 km/h. Ponadto przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że mężczyzna był w stanie po użyciu alkoholu. Alkomat wykazał u niego 0,20 promila. 59-letni kierowca renault odpowie przed sądem za przekroczenie prędkości oraz kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu. Dodatkowo zatrzymano mu prawo jazdy.

Grupy SPEED działają w całym kraju. Do służby kierowane są radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane, z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni mundurowi reagują na wszelkie przypadki łamania prawa na drodze.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 10.74 MB)

Powrót na górę strony