Pijany 38-latek zatrzymany po raz kolejny - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Pijany 38-latek zatrzymany po raz kolejny

Data publikacji 29.06.2020

Policjanci z myszkowskiej komendy w ciągu 3 dni dwukrotnie zatrzymali pijanego kierowcę. Mężczyzna z uporem maniaka upodobał sobie jazdę "na podwójnym gazie". W tym roku to już jego trzecia wpadka. Tym razem 38-latek nie zatrzymał się do kontroli i groził mundurowym pozbawieniem życia. Prokurator objął go policyjnym dozorem.

We wtorek 23 czerwca b.r. policjanci z myszkowskiej drogówki zatrzymali 38-letniego myszkowianina, który kierował renault mascott, mając 3 promile alkoholu w organizmie. Do tego jeździł bez uprawnień, bo stracił je za podobne przestępstwo. 

Nieco bardziej dynamiczna sytuacja rozegrała się w piątek 26 czerwca około godziny 18.00 na ulicy Myszkowskiej w Żarkach. Ten sam 38-latek kierujący tym razem osobową skodą fabią, nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i zaczął uciekać przed ścigającym go radiowozem. Następnie w masywie leśnym porzucił swój pojazd i próbował uciec pieszo.  Został jednak zatrzymany przez mundurowych. Był kompletnie pijany. W jego organizmie były 3 promile alkoholu. Dodatkowo agresywny i wulgarny groził śmiercią policjantom z drogówki. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszał zarzuty i odpowie jako recydywista. Prokurator objął go policyjnym dozorem. To już jego kolejny konflikt z prawem.W tym roku to już trzecia wpadka 38-latka, który z uporem maniaka upodobał sobie jazdę po pijaku... Grozi mu nawet 5 lat za kratami.