Tragiczne zderzenie osobówek. Zginął 72-letni kierowca - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Tragiczne zderzenie osobówek. Zginął 72-letni kierowca

Data publikacji 29.06.2020

Śledczy z komendy w Tarnowskich Górach, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w minioną sobotę na ulicy Zagórskiej w Tarnowskich Górach. W wyniku tego zdarzenia śmierć poniósł 72-letni tarnogórzanin. Apelujemy o rozwagę!

W sobotę około godziny 18.00 na ulicy Zagórskiej w Tarnowskich Górach doszło do wypadku drogowego, w którym śmierć poniósł 72-letni mężczyzna. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że tarnogórzanin, kierując samochodem osobowym marki Fiat Siena, z nieustalonych jak dotąd przyczyn, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z przeciwnego kierunku oplem corsą. W oplu podróżowały dwie osoby – 60-letni kierowca oraz 63-letnia pasażerka. Obie te osoby z ogólnymi obrażeniami ciała trafiły do szpitala. Pomimo kilkudziesięciu minutowej reanimacji, u 72-latka nie udało się przywrócić czynności życiowych.

Na miejscu wypadku pracowali strażacy i ratownicy medyczni, którzy udzielali pomocy poszkodowanym oraz tarnogórscy policjanci, którzy zabezpieczali miejsce zdarzenia, a także zorganizowali objazdy dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzili również oględziny miejsca wypadku i sporządzali wymaganą dokumentację. Dokładny przebieg tego zdarzenia będą teraz ustalać śledczy z tarnogórskiej komendy.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców o spokojną i rozsądną jazdę. Bądźmy skoncentrowani podczas podróży, unikajmy nadmiernych prędkości, brawury i pośpiechu. Pamiętajmy, że na drogach jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale także za innych uczestników ruchu drogowego.

Ku przestrodze, publikujemy zdjęcia z wypadku.

  • Na fotografii widać drogę, na której stoją dwa samochody osobowe. Pojazdy mają zniszczony przód, po czołowym zderzeniu
  • Na fotografii widać rozbity samochód osobowy
  • Na fotografii widać rozbity samochód osobowy