Wiadomości

Podziękowania dla krwiodawców

Data publikacji 30.05.2020

Do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadinsp. dr. Krzysztofa Justyńskiego wpłynęło podziękowanie od Dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach dr. n. med. Stanisława Dyląga. Pan Dyrektor wyraził wdzięczność za wsparcie, pomoc i zorganizowanie kolejnej już akcji pobierania krwi przy katowickiej komendzie wojewódzkiej. Chociaż policjanci i pracownicy cywilni zawsze chętnie oddają krew, to ostatnia akcja była dla nas wyjątkowo szczególna. Zebrana krew pomoże również w leczeniu Bartosz Mazura - naszego kolegi z KWP w Katowicach, u którego zdiagnozowano ostrą białaczkę.

Akcje zbiórki krwi pod Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach stały się już nieoficjalną tradycją. Kilka razy w roku nie tylko policjanci czy pracownicy cywilni policji, ale wszyscy chętny mogą przyjść i oddać najcenniejszy z darów, jakim jest krew. W taki sposób ratujemy życie i zdrowie innych. Nie możemy o tym zapomnieć również w dobie walki z pandemią koronawirusa. Z zachowaniem wymogów sanitarnych krew można cały czas oddawać. Ostatnia zbiórka przed siedzibą śląskiego garnizonu policji odbyła się w miniony wtorek. Dla policyjnej formacji akcja ta była szczególna - cenny dar podarowaliśmy Bartkowi – naszemu koledze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, który zmaga się z ciężką chorobą. Wsparli nas również policjanci z Opola i Lublina, gdzie także zorganizowano honorowe zbiórki krwi.

Na ręce Szefa śląskiego garnizonu policji nadinsp. dr. Krzysztofa Justyńskiego wpłynęło podziękowanie za wsparcie, pomoc i zorganizowanie akcji pobierania krwi przed KWP w Katowicach. Dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach dr. n. med. Stanisław Dyląg zwrócił uwagę na fakt, że krew jest potrzebna każdego dnia, jest niezbędna dla potrzeb leczenia wielu osób i nie zmienia tego żadna epidemia.

My również dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w ostatnią akcję honorowego oddawania krwi dla Bartka – śląskim policjantom i pracownikom cywilnym, naszym koleżankom i kolegom z garnizonu Lubelskiego i Opolskiego, a także wszystkim, którzy przyłączyli się do zbiórki. Jednocześnie dopingujemy Bartka w walce z chorobą i trzymamy kciuki za jego powrót do pełnego zdrowia.

Przypominamy, że krew można oddać z każdego miejsca w Polsce. Jeżeli chcemy, by trafiła ona do Bartka, przy jej oddawaniu należy zaznaczyć, że jest przeznaczona dla policjanta, który przebywa w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie na Oddziale Klinicznym Hematologii i Profilaktyki Chorób Nowotworowych (Chorzów ul. Strzelców Bytomskich 11).

 

 • Zdjęcie kolorowe. Gadżet RCKiK na dłoni
 • logo krwiodawstwa z Katowic
 • Zdjęcie kolorowe. Dwaj policjanci oddają krew
  Źródło: KWP w Lublinie
 • Źródło: KWP w Opolu
 • Zdjęcie kolorowe. Policjantka siedzi na fotelu i oddaje krew
  Źródło: KWP w Opolu
 • Zdjęcie kolorowe. Osoby obok autobusu RCKiK
 • Policjantka i policjant stoją przy ambulansie centrum krwiodawstwa
 • Zdjęcie kolorowe. Pobieranie krwi od dawcy
Powrót na górę strony